Zavrieť

Porady

živnosť a OČR - JÚ

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť - v júni som bol 5 dni na OČR so synom, vyplatená OČR-ka mi prišla až tento mesiac a ešte k tomu mi ju si omylom poslali na súkromný účet /nie na ten určený na podnikanie/. Ako si mám zaevidovať túto skutočnosť do účtovníctva. Dám to ako PNZD a musím si aj tento bankový výpis celý rozpísať do PD? Nemôžem si to poslať zo súkromného účtu na ten podnikateľský, s poznámkou že je to výplata OČR zo sociálnej poisťovne? Asi to trochu motám... vopred díky za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    OČR nie je príjmom z podnikania.
    Takže je správne, že Ti to prišlo na súkromný účet. Túto sumu neeviduješ do JU.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    mirotn Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa poradiť - v júni som bol 5 dni na OČR so synom, vyplatená OČR-ka mi prišla až tento mesiac a ešte k tomu mi ju si omylom poslali na súkromný účet /nie na ten určený na podnikanie/. Ako si mám zaevidovať túto skutočnosť do účtovníctva. Dám to ako PNZD a musím si aj tento bankový výpis celý rozpísať do PD? Nemôžem si to poslať zo súkromného účtu na ten podnikateľský, s poznámkou že je to výplata OČR zo sociálnej poisťovne? Asi to trochu motám... vopred díky za rady
    Termín výplaty záleží od toho, kedy si OČR odovzdal Sociálnej poisťovni. U nás majú uzávierku do 5. dňa v mesiaci, ak tam dovtedy uplatnenie nároku nie je, posúva sa do ďalšieho mesiaca.

    Vyplatili ti to na ten účet, ktorý si uviedol, odkiaľ by SP vedela čísla tvojich účtov? Na veci to ale nič nemení, nemá to s tvojim podnikaním nič spoločné, nemusíš nič preúčtovávať.

    živnosť a OČR - JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.