Zavrieť

Porady

Výmena mzdy

dobry den
za mesiac maj som mala odpracovanych 189 hodin.Dostala som mzdu 229 eur.Z kolegynou mi zamenili vyplatne pasky t.z.mame 266eur zaklad mzdy a variabilnu zlozku som mala 145 eur, ale tu pripocitali mojej kolegyni a ja mam na vyplate jej 65 eur.S tym, ze je tam takyto rozdiel, realne kolegyna ma na vyplatnej paske este o 0,50 eur mensiu vyplatu ako ja z 65 eurami.Po ustnej dohode z veducim a majitelom sa to nevyriesilo a ani jeden z nich mi nepodal korekrnu informaciu povedali mi len, ze sú tam vyssie odvody tak preto a ze vyplatnu pasku nebudu preratavat.Vyplatne pasky obe som si prepocitala cez uctovnicku a vyslo jej, ze som mala mat o 57 eur viac mesacnu vyplatu.Nasledne som opat za mesiac jun mala odratanych 82 eur z vyplatnej masky bolo uvedene ze premia mesacna a minus.
Da sa realne podat pisomna ziadost o prepocitanie vyplat?Pretoze pracujem od pol 9 do 19 :00 a nedokazem z takychto vyplat vyzit.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Lenka19 Pozri príspevok
    dobry den
    za mesiac maj som mala odpracovanych 189 hodin.Dostala som mzdu 229 eur.Z kolegynou mi zamenili vyplatne pasky t.z.mame 266eur zaklad mzdy a variabilnu zlozku som mala 145 eur, ale tu pripocitali mojej kolegyni a ja mam na vyplate jej 65 eur.S tym, ze je tam takyto rozdiel, realne kolegyna ma na vyplatnej paske este o 0,50 eur mensiu vyplatu ako ja z 65 eurami.Po ustnej dohode z veducim a majitelom sa to nevyriesilo a ani jeden z nich mi nepodal korekrnu informaciu povedali mi len, ze sú tam vyssie odvody tak preto a ze vyplatnu pasku nebudu preratavat.Vyplatne pasky obe som si prepocitala cez uctovnicku a vyslo jej, ze som mala mat o 57 eur viac mesacnu vyplatu.Nasledne som opat za mesiac jun mala odratanych 82 eur z vyplatnej masky bolo uvedene ze premia mesacna a minus.
    Da sa realne podat pisomna ziadost o prepocitanie vyplat?Pretoze pracujem od pol 9 do 19 :00 a nedokazem z takychto vyplat vyzit.
    Dakujem za odpoved.
    Zaujímavé počty. Nie som mzdárka. Ale toto mi vôbec nesedí.

    Ako môže mať niekto základ mzdy... 266 €
    pohyblivú zložku ..............................65 €
    spolu ............................................331 €
    a dostať čistú výplatu .....................229 €
    Ked len jednoduchým prepočtom cez http://www.financnik.sk/financie.php?did=154 mi vychádza, že čistá mzda mala byť 284 € pred zrážkou za stravné lísky resp. stravu. A neverím, že by zamestnanec za mesiac zaplatil za stravu 55 €.

    Detto druhý prípad ked pohyblivá zložka je 145 €
    spolu zo základom ...................................411 €
    a dostať čistú výplatu ( z textu )................ 228,50 €
    Ked prepočtom cez http://www.financnik.sk/financie.php?did=154 mi to vychádza, že čistá mzda mala byť vo výške 350 €, a detto nie je možné stiahnuť ten rozdiel 121,50 € na stravu.

    Tam sa deje čosi nekalé, a prečo vlastne si další mesiac mala pridanú variabilnú zložku a zároveň odpočítanú? Teda neviem to mi nesedí lebo ešte aj z minimálnej hrubej mzdy 295,50 € mi vychádza čistá mzda 254,5 € čo je viac ako bolo tebe vyplatené. Aj ked rozdiel je 25,5 čo je reálnejšia suma za stravné na daný mesiac.

    Mám pocit, že ťa nevyplácajú podľa pracovnej zmluvy ale z minimálnej mzdy a preto robia machinácie z pohyblivou zložkou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.