Zavrieť

Porady

Nahrávanie veľkých súborov na ext. disk

Kúpil som si externý disk WD 500 GB, nechce mi naň nahrávať súbory väčšie ako asi 4 GB, potrebujem ísť tak do 15 GB na 1 súbor. Mám Windows Vistu Profesional.
Jeden "asi znalec" mi povedal, aby som ho preformátoval zo svojho počítača. Len potrebujem poradiť ako. Dáva mi možnosti:
- exFAT, veľkosť alokačnej jednotky od 512 bajt do 32768 kB
- NTFS od 512 bajt do 64 kB.
A ako sa z Visty dá rozdeliť externý disk na 2 časti?
Veľmi ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Ahoj, aj exFAT aj NTFS su pre teba vhodne svojim limitom, disk bol predtym asi naformatovany na FAT32 (= max. velkost 1 suboru 4GB). Rozne filesystemy sa pouzivaju z dovodu kompatibility zo starsimi OS, ak napr. budes k tvojmu disku pristupovat iba z Visty, je ti to prakticky jedno.
    Disk pod Vistou rozdelis aj naformatujes v DiskManagerovi.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Naformátoval som to pod exFAT (šlo to vyše 4 hodín), až teraz som si všimol, že disk C+D mám pod pod NTFS. Externý disk funguje, nahrá aj 12 GB súbor. Ale neviem, či do budúcna by predsa nebolo lepšie dať mu NTSF a pritom ho rozdeliť, čo poviete ?

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    ... a ešte niečo - pred kopírovaním sa vyhovára, že niektoré vlastnosti pôvodného súboru nemôže skopírovať do nového umiestnenia. Je to normálne? Skúšal som to spustiť z externého disku(typ súboru "videoklip") a šiel, nič zlého som nezbadal..

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    urcite si to naformatuj na NTFS.. je to istota co sa tyka tych vlastnosti.. nemas nahodou zdielany adresar z ktoreho kopirujes???

    Nahrávanie veľkých súborov na ext. disk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.