Zavrieť

Porady

špáry dlažby na balkóne

Na balkone , po 4-roch rokoch sa mi na sparach dlazby objavuju trhnlinky , co nevesti nic dobre. 1-2 zimy a odlupi sa cela dlazba. Materialy tam boli pouzite mrazuvzdorne , lepidlo flexibilne , ale vidno , ziaden zazrak.
Mate niekto radu-skusenost ako to zachranit ? Ze by sa to mohlo niecim zaliat ?
P9150004.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Máte pravdu v tom ,že jedna dve zimy.Flexibilné lepidlo je zlé.Na balkóny sa používa FLEX-ové lepidlo.A je nutné použiť aj vhodnú špárovaciu hmotu čo v tomto prípade asi nebolo.
    http://www.ceresit.sk/produkty/skarkovacie-hmoty/

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Ked sme to robili , boli to materialy akoze na balkon vhodne.Aj ta skarovacka bola a tam sa pridavala nejaka emulzia aby to bolo nenasiakave. Dovod je i ten , ze ta dlazba je kvoli tepelnej izolaci na styrodure + mazanina. Preto , ze nie je rovno na betonovej deke v zime nie je zohrievana prestupmi tepla a v lete je rozpalena , ze tam clovek neprejde ani v ponozkach. Pri takych tepelnych vykyvoch by som ani ine necakal. Teraz uz iba vymysliet co stym. Keby ma to vtedy napadlo, asi to zaskarujem silikonom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Silikon vám nepomôže slnko s ním urobí to isté čo s tou špárovkou.Jediné čo ma napadá a dokážem poradiť je http://www.siko-koupelny.cz/zbozi/HG...u--dlazby.html
    Ale nemám to odskúšané.Chémia od HG sa dá kúpiť v Baumaxoch, a predajniach Farby -laky.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    220870 Pozri príspevok
    Silikon vám nepomôže slnko s ním urobí to isté čo s tou špárovkou.Jediné čo ma napadá a dokážem poradiť je http://www.siko-koupelny.cz/zbozi/HG...u--dlazby.html
    Ale nemám to odskúšané.Chémia od HG sa dá kúpiť v Baumaxoch, a predajniach Farby -laky.
    dakujem za snahu , mozno by to i nieco pomohlo , i ked proti dilatacii je asi bezmocne. ( a ja som ten balkon ani nechcel robit !!! ) Este ma napada ta tekuta lepenka vo vedre. Vyskrabat spary co sa da , malym stetcom zaliat a potom dofarbit.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na tejto báze ako tekutá lepenka fungujú aj špárovacie hmoty.viď priložený link.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    s tou tekutou lepenkou je jedine vhodné natrieť beton pred pokládkou dlažby,ale teraz to nerobte,veľmi pracné,lepenka je drahá a výsledok bude nulovy,akurát si doriadite dlažbu a potom už neumyjete.Minimálne množstvo víde cca 30 Eur a neminiete ani polovicu,nemáte medzi dlažbou veľké škáry,lebo niekto to s obľubou robí,aby sa vyhol rozdielom v rozmeroch dlažby.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    ski555 Pozri príspevok
    s tou tekutou lepenkou je jedine vhodné natrieť beton pred pokládkou dlažby,ale teraz to nerobte,veľmi pracné,lepenka je drahá a výsledok bude nulovy,akurát si doriadite dlažbu a potom už neumyjete.Minimálne množstvo víde cca 30 Eur a neminiete ani polovicu,nemáte medzi dlažbou veľké škáry,lebo niekto to s obľubou robí,aby sa vyhol rozdielom v rozmeroch dlažby.
    ok, jasne, vsak tu lepenku mam pod tym vsetkym tusim 3 vrstvy. Do takych jemnych skar sa s tym nedostanem. Mozno skusit nieco disperzne gumove vodourieditelne. Alebo lepidlo na keramiku !?

    špáry dlažby na balkóne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.