Zavrieť

Porady

Podpis zakladateľskej listiny pri zmene

Prosím Vás o radu:

V s.r.o. je jediný spoločník zahraničný občan, ktorý má slovenského splnomocneného zástupcu. Máme zakladateľskú listinu z r. 2008 podpísanú splnomocneným zástupcom.
Ideme robiť zmeny: prevod na euro a prevod podielov. V OR mi povedali, že to môžem dať jedným podaním.
Je mi jasné, že prvé musí byť prevod na euro a potom prevod podielov. Za každou zmenou by som mala asi vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny. Kto ju má podpísať? Počula som, že už nie spoločník, ale vraj konateľ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    ano, pod uplne znenie zakladatelskej listiny sa podpisuje konatel, ktory svojim podpisom potvrdzuje jej spravnost

    acco je offline (nepripojený) acco

    acco
    Riccardo ďakujem ti za rýchlu odpoveď, ale aby nedošlo k omylu, tak sa predsa len ešte raz spýtam - spoločník ju vôbec nepodpisuje? Vieš, lebo vždy je tam napísané niečo takéto:
    ..... "Spoločník prehlasuje, že táto zakladateľská listina bola uzatvorená slobodne, vážne, určite a zrozumiteľne, nie v tiesni, omyle ani za nápadne nevýhodných podmienok, súhlasí s jej obsahom na znak čoho ju podpisuje."

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    acco Pozri príspevok
    Riccardo ďakujem ti za rýchlu odpoveď, ale aby nedošlo k omylu, tak sa predsa len ešte raz spýtam - spoločník ju vôbec nepodpisuje? Vieš, lebo vždy je tam napísané niečo takéto:
    ..... "Spoločník prehlasuje, že táto zakladateľská listina bola uzatvorená slobodne, vážne, určite a zrozumiteľne, nie v tiesni, omyle ani za nápadne nevýhodných podmienok, súhlasí s jej obsahom na znak čoho ju podpisuje."
    § 141 ods. 3 posledna veta obchodneho zakonnika: konatelia sú povinní po každej zmene spoločenskej zmluvy vyhotoviť bez zbytočného odkladu úplné znenie spoločenskej zmluvy, za ktorého úplnosť a správnosť zodpovedajú.

    takze odpoved je ANO, podpisuju ju len konatelia...

    Podpis zakladateľskej listiny pri zmene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.