Zavrieť

Porady

"Schválil" na VDP,PPD

Ahojte,
Chcela by som sa opýtať len na takú blbosť. Na výdavkových dokladoch je kolonka na podpis osoby, ktorá niečo schválila - "Schválil". Chcela by som sa opýtať, čo je to niečo? Čo sa týmto podpisom schvaľuje? Samotný výdavok alebo zaúčtovanie? Kto by mal tieto doklady vo firme (v prípade SZČO, ktorý má účtovníčky a ekonóma vo firme - robí účto interne) schvaľovať?

V zákone o účtovníctve som našla v § o náležitostiach účtovného dokladu dva podpisy - 1. osoba, ktorá je zodpovedná za účtovný prípad (tým sa rozumie, ktorá napr. schváli preplatenie bločku?) a osoby, ktorá je zodpovedná za zaúčtovanie.(to je jasné)

Vrelé veľké ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Schváliť by mal majiteľ firmy, teda osoba zodpovedná za účtovnú uzávierku v konečnom dôsledku....v praxi sa zvykne poveriť týmto podpisom iná zodpovedná osoba (a zvykne sa aj dohodnúť "nauč sa moju šifru a podpíš za mňa).

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Mirkaska
    Ahojte,
    Chcela by som sa opýtať len na takú blbosť. Na výdavkových dokladoch je kolonka na podpis osoby, ktorá niečo schválila - "Schválil". Chcela by som sa opýtať, čo je to niečo? Čo sa týmto podpisom schvaľuje? Samotný výdavok alebo zaúčtovanie? Kto by mal tieto doklady vo firme (v prípade SZČO, ktorý má účtovníčky a ekonóma vo firme - robí účto interne) schvaľovať?

    V zákone o účtovníctve som našla v § o náležitostiach účtovného dokladu dva podpisy - 1. osoba, ktorá je zodpovedná za účtovný prípad (tým sa rozumie, ktorá napr. schváli preplatenie bločku?) a osoby, ktorá je zodpovedná za zaúčtovanie.(to je jasné)

    Vrelé veľké ďakujem.
    Už to bolo na porade zoroberané!
    Na pokl. dokladoch má byť: PPD a VPD-vystavil, zaúčtoval, schválil, prijal
    /majiteľ, konateľ, riaditeľ/-schválil
    Hela

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak s tým bude mať niekto problém nech donesie všetky doklady na stretko a my to tam všetko poschvaľujeme

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nuž Anton, tam, kde sme všetci zdraví, môžme poschvaľovať aj my Ale tam, kde sú vrtošiví šéfovia, ktorí sú schopní zaprieť nos medzi očami, keď príde na lámanie chleba, tam je lepšie ak v kolonke "schválil" dodajú vlastný podpis (takých na šťastie som ešte nestretla).
    0027.gif  

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Paula
    Nuž Anton, tam, kde sme všetci zdraví, môžme poschvaľovať aj my Ale tam, kde sú vrtošiví šéfovia, ktorí sú schopní zaprieť nos medzi očami, keď príde na lámanie chleba, tam je lepšie ak v kolonke "schválil" dodajú vlastný podpis (takých na šťastie som ešte nestretla).
    Veď práve preto sa pýtam. Mama podnikateľa - FO ho zastupuje v takýchto veciach - schvaľuje preplatenie bločkov zamestnancov, preplatenie faktúr atď. a nakoniec schvaľuje vypísané PPD, VPD, lebo náš šéf na také veci nemá čas a ani sa tým nebude zaoberať. Trošku sa chcela z toho vyzuť a preniesť kompetencie na inú osobu...

    ďakujem.

    "Schválil" na VDP,PPD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.