Zavrieť

Porady

Pomoc:aká dohoda

Dobrý deň. Poprosila by som poradiť. Na akú prácu by som mohla uzatvoriť dohodu o vykonaní práce v bufete s občerstvením počas sezóny? Viem, že by to nemala byť opakujúca sa činnosť, preto neviem.
Poprosím pekne o radu.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    dohoda o pracovnej činnosti - to môže byť práca v bufete

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Samozrejme, ja viem, že to je správne. Ale na úrade práce tejto zamestnankyne neuznali dohodu o pracovnej činnosti, strhnú jej príspevky, ktoré dostáva od štátu. Že vraj nech prinesie dohodu o vykonaní práce a vtedy to už bude dobre a nestrhnú jej. Ak by som aj prepísala, musím uviesť správnu náplň práce, ktorú neviem.
    Poradíte?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Može byť uzavreté v dohode o vykonaní práce:
    v rozsahu prac.úlohy: maximálne 40 hodín týždenne /ale može odpracovať aj menej, však?/
    Ak ju uzavriem k určitému dátumu, može sa skončiť aj skor s dohodou? V §226 som nenašla.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    čo znamená, že menej ako 10hod týždenne vyhovuje tejto podmienke

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ejo Pozri príspevok
    A dohodu o vykonaní práce podľa ktorého paragrafu možno skončiť dohodou?
    Veď som tu skopíroval celý paragraf. Je to tam všetko napísané. Je problém si to prečítať?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    už sme to raz preberali - áno, je to pravda aj dohodu o pracovnej činnosti možno ukončiť dohodou - predsa o ukončení tej dohody o pracovnej činnosti -

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Ale na úrade práce tejto zamestnankyne neuznali dohodu o pracovnej činnosti, strhnú jej príspevky, ktoré dostáva od štátu.
    takéto som počula aj ja, tak bude najrozumnejšie poradiť sa priamo u zdroja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.