Zavrieť

Porady

ošetrenie v zahraničí

dobrý deň, chcem sa spýtať. Manžel bol na brigáde v zahraničí. Má európsky preukaz poistenca. Stal sa mu úraz a vo francúzku ho ošetrili. Po návrate mu prišli papiere z tej krajiny kde je vyčíslená suma 84€ za ošetrenie. chcem sa spýtať, či sa to musí zaplatiť a kde, alebo je to len oznámenie a kompenzácia ide cez zdravotnú poisťovňu. Má s tým niekto skúsenosti?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Zdravím,

    ja mam podobnu skusenost.

    Bol som hospitalizovany v Cechach a tiez som mal europsky zdravotny preukaz, ale neplatil som nič, akurat za pobyt v nemocnici nejakch 200czk ci tak nejako.
    Podla mna by s tym trebalo zajst do manzelovej poistovne. Podla mna to je platba pre poistovnu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pokiaľ viem, poisťovňa hradí to, čo sa v tej krajine hradí zo zdravotného poistenia. Ak sa tam niečo dopláca, prípadne platby v súkromnej ordinácii poisťovňa nehradí - na to sa potom uzatvárajú komerčné poistky. Zrejme tých 84€ bude musieť zaplatiť, prípadne nech sa informauje u svojej ZP.
    Tiež sme pri hospitalizácii manžela počas dovolenky v ČR platili len za pobyt v nemocnici - to čo platia aj sami českí pacienti, ostatné platila ZP.

    ošetrenie v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.