Zavrieť

Porady

oznámenie o nedoplatku za zamestnávateľa

Ahoj porada
Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanuss Pozri príspevok
    Ahoj porada
    Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
    Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
    Veď sama píšeš, že ide o nedoplatok zamestnáv., ktorý máte uhradiť. Na základe tohoto oznámenia urobíš predpis záväzku. Nedoplatok bývalého zamestnanca logicky neriešiš, ten si zaplatí on sám. Do miezd dáš len nedoplatky zamestnancov, ktorí sú v PP.

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    stanuss Pozri príspevok
    Ahoj porada
    Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
    Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
    Dobry den,
    v ponuke Mzdy - Rocne zuctovanie zdravotného poistenia - v zalozke oznamenie zamestnavatela treba doplnit na zaklade oznamenia od zamestnanca:
    1. poistne zamestnavatela z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia
    2. vysku nedoplatku.

    Potom treba zamestnancovi spravit vypocet mzdy a zadat napr. pohybovy udaj 100 = 0. Zadajte aj pohybovy udaj 2109 = 0.

    Likvidacia rozdielu z RZZP potom bude automaticky na prvku 2171 a nasledne bude aj v rekapitulacii.

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    a do tlačiva Oznámenie zamestnávateľa..., ktoré treba zaslať do 30.9. mám uviesť aj tohto bývalého zamestnanca?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    valika3 Pozri príspevok
    a do tlačiva Oznámenie zamestnávateľa..., ktoré treba zaslať do 30.9. mám uviesť aj tohto bývalého zamestnanca?
    Áno.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Chcela by som Vás poprosiť o cennu iformaciu. Robim RZZP za zamestnancov prvykrat. Povinnost podat RZZP sme mali za jedneho zamestnanca, ktoremu vznikol aj nedoplatok. Iny zamestnanec ma preplatok 4 €, ale za toho nebolo potrebne vystavovať RZZP. Pracujem v programe Olymp a keď si dám vytlačiť Oznámenie zamestnávateľa o preplatok a nedoplatok za rok 2008 doťahuje mi tam všetkych zamestnancov. Je to takto správne?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzanask Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o cennu iformaciu. Robim RZZP za zamestnancov prvykrat. Povinnost podat RZZP sme mali za jedneho zamestnanca, ktoremu vznikol aj nedoplatok. Iny zamestnanec ma preplatok 4 €, ale za toho nebolo potrebne vystavovať RZZP. Pracujem v programe Olymp a keď si dám vytlačiť Oznámenie zamestnávateľa o preplatok a nedoplatok za rok 2008 doťahuje mi tam všetkych zamestnancov. Je to takto správne?
    nad 3 EUR sa preplatok aj nedoplatok uvádza.
    V oznámení musia byť všetci zamestnanci, aj bývalí - na základe ich oznámenia, alebo oznámenia od súčasného zamestnávateľa bývalého zamestnanca.............. (skomolenina?)

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja mám len takú perličku , čo sa týka Oznámenia o nedoplatku a preplatku zaslaného ZP . V zákonej lehote sme to Oznámenie zaniesli osobne do ZP , s tým , že pracovníčka to skontrolovala , nahodila do počítača a sadli nám sumy. Dnes si kolegyňa overovala v ZP číslo účtu kam to máme zaslať a divte sa výsledok RZZP , ktorý bol odsúhlasený ZP v septembri nesedí o 1cent. Na našu otázku , ako je to možné keď to sedelo v septembri a teraz im to nesedí tak odpoveď znela , softwér nám to takto počíta, vyplynulo to asi z nejakého zaokrúhľovania. Ale z akého to nevedia povedať a že to má väčšina ľudí.A nie je to tak , že väčšina ľudí to má správne pozaokrúhľované , len poisťovňa má svojský spôsob zaokrúhľovania o ktorom ani sami nevedia aký.. Ale čo v tomto štáte ma už asi nič neprekvapí. Je to síce smiešna suma , ale v účtovníctve musia sedieť všetci sumy a centy a tak ako máme zaúčtovať ten jeden cent o ktorý sme zaplatili viac ako bolo na Oznámení v PÚ?

    oznámenie o nedoplatku za zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.