Zavrieť

Porady

Bodnutie kliešťom

Ahojte,
Chcela by som vedieť ako je to s odobratím krvi pri bodnutím kliešťom. Je tam nejaká inkubačná doba, kedy treba ísť si dať urobiť rozbor krvi?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Danah12 Pozri príspevok
    Ahojte,
    Chcela by som vedieť ako je to s odobratím krvi pri bodnutím kliešťom. Je tam nejaká inkubačná doba, kedy treba ísť si dať urobiť rozbor krvi?
    Ďakujem
    Po bodnutí kliešťom, treba miesto bodnutia sledovať, či sa nezapaluje a okolie vpichu nie je biele. Inak netreba hneď bežať k lekárovi.

    Danah12 je offline (nepripojený) Danah12

    Danah12
    Rana bola zapálená a u lekára som dostala informáciu, že krv pri bodnutí kliešťa je možné odobrať nasjkôr po dvoch mesiacoch. Je to naozaj tak?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danah12 Pozri príspevok
    Rana bola zapálená a u lekára som dostala informáciu, že krv pri bodnutí kliešťa je možné odobrať nasjkôr po dvoch mesiacoch. Je to naozaj tak?
    pozri tu :

    http://www.google.sk/url?q=http://ww...JaBfnxu34kiHNg

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Mne sa hneď na druhý deň po bodnutí kliešťom urobila taká fialová "päťkorunáčka" a hneď mi dali antibiotiká na boreliózu, aj mi brali asi po 3 týždňoch krv na kontrolu protilátok. Nečakali sme 2 mesiace.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    kliesť nebodá ale hryzie treba sa poradiť s lekárom. a podla toho o aké ochorenie by sa malo jednať. či to len tak chceš si dať urobiť krvný test ked ťa kusol kliesť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.