Zavrieť

Porady

tvorba rezervného fondu v príspevkovej org.

Podľa Z.č.523/2004 par.25 odst.1b/ tvorí príspevková organizácia rezervný fond. Prosím v akej %-nej výške? Zriaďovateľom je VUC-ka, logicky nám vychádza, žeby to malo byť zapísané asi v zriaďovateľskej listine alebo obdobných dokumentoch. Ak by to tam nebolo, tak sa riadime Z. o dani z príjmu, resp. Z. o účtovníctve a rezervný fond by sme vytvorili tak ako bežné právnické osoby ?/ tam je to okolo 0,6 % resp. max. do výšky 10% resp. 20% zo ZI alebo podľa spoločenskej zmluvy/
Naposledy upravil Lila : 24.09.09 at 05:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    http://www.google.sk/url?sa=t&source...icssfZa-wPN9dw


    [SIZE="1"]§ 59 - Účtovanie vlastného imania

    a) V § 59 odsek 6 znie:

    „(6) Na účte 413 – Ostatné kapitálové fondy sa účtujú ostatné peňažné kapitálové vklady aj nepeňažné kapitálové vklady, ktoré pri ich vytvorení nezvyšujú základné imanie účtovnej jednotky a nie je pre ne v predchádzajúcich účtoch tejto účtovej skupiny samostatný syntetický účet. V prospech účtu sa účtuje najmä bezodplatne prijatý majetok od spoločníkov, členské podiely v družstvách na družstevnú bytovú výstavbu.“.

    Podľa uvedenej obsahovej náplne sa od roku 2006 na účte 413 už nebudú účtovať dary , bezodplatne nadobudnutý majetok , ani inventarizačné prebytky pri dlhodobom hmotnom majetku neodpisovanom. Takto nadobudnutý majetok sa bude účtovať na ťarchu majetkového účtu so súvzťažným zápisom v prospech účtu 648 – ostatné výnosy z hospodárskej činnosti, s výnimkou dlhodobého odpisovaného majetku, ktorý sa účtuje v prospech účtu 384 – Výnosy budúcich období..

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Betka, ďakujem, ale žiaľ nedočítala som sa, v akej percentuálnej výške
    má tvoriť príspevková org. rezervný fond. Stále mi vychádza, že to má
    určiť náš zriaďovateľ.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Lila Pozri príspevok
    Betka, ďakujem, ale žiaľ nedočítala som sa, v akej percentuálnej výške
    má tvoriť príspevková org. rezervný fond. Stále mi vychádza, že to má
    určiť náš zriaďovateľ.
    Lila, ani ja som sa nedočítala, zrejme postupujeme v zmysle účtovných predpisov , ale tiež nedávam 100% stanovisko

    tvorba rezervného fondu v príspevkovej org.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.