Zavrieť

Porady

Mydlové orechy

Priznám sa, doteraz som o nich nepočul. A že sú vraj účinným, lacným a ekologickým pracím prostriedkom. Má niekto s týmto druhom prania praktické skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Silvernola Pozri príspevok
    Nemá to skôr byť orechové mydlo? Kokosové.
    Nie, majú to byť mydlové orechy. http://www.ekopranie.sk/mydlove-orechy.html
    Tiež by ma zaujímalo, či to niekto už vyskúšal, a či sú naozaj také dobré, ako sa o nich píše.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Priznám sa, doteraz som o nich nepočul. A že sú vraj účinným, lacným a ekologickým pracím prostriedkom. Má niekto s týmto druhom prania praktické skúsenosti?
    tiež čítam o mydlových orechoch prvýkrát, recenzie som nenašla...kto chce, môže si objednať testovaciu sadu :
    http://obchod.soveko.cz/testovaci-sa...rechy/d-69743/

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja skúsenosti mám, periem s nimi jemné prádlo na 30% 30°C a som spokojná. Ja som ich kúpila TU
    Naposledy upravil Marína : 19.09.09 at 21:47

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    Marína Pozri príspevok
    Ja skúsenosti mám, periem s nimi jemné prádlo na 30% a som spokojná.
    zaujímavé.
    žeby sme vyskúšali?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Najprv pri zhliadnutí názvu témy som myslela, že ide o problém, čo s orechami s mydlovou chuťou . No, už som z omylu von, vrátili ste ma do detstva, mydlové vločky sa bežne používali na pranie. Také poskladané puzzle z vločiek by potom mohli byť tie orechy.
    Som si plesla a idem ďalej nič nerobiť.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Marína Pozri príspevok
    Ja skúsenosti mám, periem s nimi jemné prádlo na 30% a som spokojná.
    kde ich kupuješ ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Už som doplnila v príspevku. Pri bežnom praní 1 balík vystačí možno aj na rok.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Marína Pozri príspevok
    Ja skúsenosti mám, periem s nimi jemné prádlo na 30% a som spokojná...
    ... skúsim to preložiť: teda že perieš to jemné prádlo pri 30°C, a si s tým spokojná (na 100%). Hej?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Takže beriem to tak, že je s tým úplná spokojnosť. Ideme (teda manželka) to vyskúšať.
    A ďakujem za reakciu.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    odrádza ma vysoký poplatok za dodanie tovaru.

    Tovar, ktorý si v Quelle objednáte, Vám dodáme na dobierku podľa Vášho želania:

    - prostredníctvom Slovenskej pošty za poplatok 3,95 € (119,00 Sk)

    /pozn.: zásielku očakávajte do 5 dní od jej vyexpedovania z nášho skladu/
    - prostredníctvom UPS až k Vám domov za poplatok 4,95 € (149,12 Sk)

    /pozn.: zásielku očakávajte do 3 dní od jej vyexpedovania z nášho skladu/

    v meste máme Quelle Shop, objednám a ušetrím na poštovnom
    kto má záujem, pridám link so zoznamom predajní, kde si môžete objednať tovar....http://www.quelle.sk/sk/q4r/home/unt...lleshop/liste/

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ďakujem Štefan, presne tak, nie % ale stupne, idem to opraviť. S výsledkom prania som spokojná, periem jemné tkaniny, spodné prádlo a pod. Neviem, či tie orechy vyperú aj fľaky, zatiaľ s tým skúsenosť nemám. V návode je doporučenie aj na 60 - 90 °C, švagriná mi však hovorila, že až tak spokojná nebola, ale vraj prala dosť špinavé uteráky, tak neviem. Orechy sa dávajú do vrecúška(dodajú s orechami) a podľa druhu a intenzity zašpinenia prádla sa do neho vkladá určitý počet orechov, s tými istými sa perie viackrát. Je to uvedené aj v návode.
    Najlepšie je objednať tak, ako uvádza Alla, kto nemá možnosť, tak viac druhov tovaru(alebo viacerí) objednať naraz.
    Naposledy upravil Marína : 19.09.09 at 21:53

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Keď sme pri tom ekologickom praní, dočítala som sa v dákom článku, že ekologickým pracím prostriedkom sú plody pagaštanu konského. Plody sa majú ošúpať, posekať a potom pomlieť na jemný prášok a takto použiť na pranie s využitím saponínov prítomných v plodoch. Účinok nepoznám, ešte som nestihla vyskúšať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.