Zavrieť

Porady

PN po skončení PP pri poberaní starob. dôchodku

Prosím o radu

Od roku 2006 som poberala predčasný starobný dôchodok, 31.07.2009 som ukončila pracovný pomer výpoveďou a som poberateľkou starobného dôchodku. 24.08.2009 som bola vypísaná na PN. Mám nárok na vyplatenie PN zo sociálnej poisťovne ?

DNP si platím od 2007 roku.
Jednu PN mám z DNP
Druhu PN mám z ochrannej lehoty , ktorá mi vraj pri poberaní starobného dôchodku nepatrí. Prosím o radu ako ju mám ukončiť alebo poriešiť.
Naposledy upravil gabika2001 : 22.09.09 at 03:57 Dôvod: doplnenie informácií
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s?&lang=sk

    Ochranná lehota zaniká, ak nezanikla skôr, dňom, od ktorého má poistenec nárok na výplatu starobného dôchodku, predčasného dôchodku alebo invalidného dôchodku

    Takze ty v ochrannej lehote nie si, teda nemas narok ani na vyplatu nemocenskej davky.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. bolo sa treba dať vypísať posledným dňom PP, alebo sa potom pred nástupom na PN prihlásiť na DNP...

    gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

    gabika2001
    DNP si platím od 2007 roku.
    Jednu PN mám z DNP
    Druhu PN mám z ochrannej lehoty , ktorá mi vraj pri poberaní starobného dôchodku nepatrí. Prosím o radu ako ju mám ukončiť alebo poriešiť.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    gabika2001 Pozri príspevok
    DNP si platím od 2007 roku.
    Jednu PN mám z DNP
    Druhu PN mám z ochrannej lehoty , ktorá mi vraj pri poberaní starobného dôchodku nepatrí. Prosím o radu ako ju mám ukončiť alebo poriešiť.
    nemusíš nič riešiť... jednoducho ti budú vyplatené dávky len z DNP. Lekár ti DPN ukončí naraz (obidve) - alebo to nechaj na neho.
    ... škoda, že si sa nedala vypísať v posledný deň PP - bol by nárok na dávky z obidvoch poistení... (nuž ale choroba si nevyberá)

    PN po skončení PP pri poberaní starob. dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.