Zavrieť

Porady

Teplovodná krbová vložka

Pekný deň všetci,
prosím o pomoc. Rekonštruujeme RD a máme v ňom otvorený krb. Nevieme sa rozhodnúť medzi teplovodným a teplovzdušným krbom, resp. či sa vôbec do toho púšťať.. Máte s týmto nejaké skúsenosti? Bohužiaľ nemáme tú presnú predstavu o investíciách. V dome máme 2 ročný kondenzačný kotol a už po prvom roku sme mali celkom peknú úsporu. Rada by som vedela aké máte skúsenosti s návratnosťou, ale reálnou. Nie tí čo majú lacné, resp. odpadové drevo... Tiež by ma zaujímalo, ako často tieto krby používate, či je to skôr víkendovka, resp. či to niekto využíva trvalo. Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Máme teplovzdušný s rozvodmi po dome, inak kúrime plynom. Využíva sa takmer pol roka. Výhodný je hlavne na jeseň a na jar, keď nie je treba kúriť celý deň, ale stačí prikúriť na hodinku na večer. Počas hlavnej sezóny kúrime plynom, ale krb prihrieva na väčšie teploty miestnosti v ktorých sa zdržiavame.
    Síce stále frflem na prašnosť, aj tak sa stále používa.
    Je to iné teplo ako to plynové

    anja72 je offline (nepripojený) anja72

    anja72
    Ďakujem! Áno, viem, je to iné teplo a aj iná atmoška.
    Ja sa dosť bojím tých prvotných nákladov... teraz kotol za 60 tis. a znovu cca 7O tis. to teplovodnej vložky...
    preto tie otázky či sa do toho vôbec púšťať.

    Teplovodná krbová vložka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.