Zavrieť

Porady

PN a zivnost

Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    svecova Pozri príspevok
    Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?
    Hm.. a nebojíš sa kontroly? Ked budeš u klienta uzatvárať poistku? Že ťa SP doma nenájde.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    svecova Pozri príspevok
    Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?
    Ak to už robíš, tak tam uveď iný dátum, nakoľko počas PN nemôžeš predsa pracovať, nakoľko si uznaná za dočasne práce neschopnú.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ANNAP Pozri príspevok
    dávky PN odkiaľ čerpáš zo zamestnania alebo ako SZČO?
    a nie je to jedno? je PN predsa.

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    svecova Pozri príspevok
    PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?
    Ale vychádzky neslúžia na prácu. Si vezmi, že by ti šéf povedal no máš vychádzky prídi do roboty urobiť si svoju prácu, lebo kolegine nestíhajú. Šla by si? Ja si myslím, že nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svecova Pozri príspevok
    PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?
    Podmienky nároku na nemocenské

    § 33
    Na začiatok

    (1) Zamestnanec a povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba majú nárok na nemocenské, ak boli pre chorobu alebo úraz uznaní za dočasne práceneschopných na výkon zárobkovej činnosti alebo im bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu50) (ďalej len "dočasná pracovná neschopnosť").

    Ak ide o nové zmluvy - nie je čo riešiť.
    "Dobiehajúce" provízie by sa dalo zdôvodniť ...

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    podľa môjho názoru keď nie je pn ako SZČO, tak ti kontrola zo sociálky nehrozí ako SZČO ( len ako zamc ), lebo ti nemajú čo zobrať, keď dávky dostávaš ako zamc a pri daňovej kontrole ako SZČO ich nebudú zaujímať dátumy tvojich faktúr počas PN ,a keby aj tak si mala vychádzky alebo klient bol doma pri tebe a poradiť v takej oblasti ako robíš sa dá aj počas PN, známy kuchár SZČO takto robil počas PN a nič a mal aj kontrolu.....
    toto je môj názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.