Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôchodkového poistenia

Prosím o pomoc pri vyplnení tlačiva ..... obdobie som si zadala podľa rokov, tomu rozumiem...nerozumiem však tomu vymeriavacemu základu - z čoho to mám vypočítať? Prepáčte za blbé otázky som úplný laik
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Babulica Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri vyplnení tlačiva ..... obdobie som si zadala podľa rokov, tomu rozumiem...nerozumiem však tomu vymeriavacemu základu - z čoho to mám vypočítať? Prepáčte za blbé otázky som úplný laik
Soft Ti netlačí ELDP?
Vytlač si mzdový list a tam máš VZ.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

ale tlačí ..to by bolo príliš jednoduché....my sme sa spojili spolky asi 4 do jedného a ja túto pani nemám v evidencii....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Babulica Pozri príspevok
ale tlačí ..to by bolo príliš jednoduché....my sme sa spojili spolky asi 4 do jedného a ja túto pani nemám v evidencii....
No tak treba vyhľadať mzdové listy a vypísať z nich.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

a dáva sa tam celkový úhrn príjmov?Alebo úhrn príjmov daň. sadzby 1 alebo 0?
Veľmi pekne ďakujem za pomocccccc
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Babulica Pozri príspevok
ale tlačí ..to by bolo príliš jednoduché....my sme sa spojili spolky asi 4 do jedného a ja túto pani nemám v evidencii....
Jednou z dôležitých vecí, ktoré ste mali urobiť pri spájaní je spojiť mzdy. Zamestnanci, ktorí prešli do nástupníckej organizácie by tam mali mať všetky údaje prenesené z predchádzajúcej. Odídenci sa musia robiť samozrejme zvlášť, ale aj tak ste to mali mať v počítači v prípade potreby. Dobrý správca IS by to mal hravo zvládnuť.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

...tak toto je síce pekne povedané, ale vzhľadom ktomu, že sme neziskovka a všetko okrem miezd sa tu robí ručne v knihách som rada, že aspon tie mzdy sú v pc...ale ďakujem za poznámku prednesiem to najvyššej rade
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Babulica Pozri príspevok
a dáva sa tam celkový úhrn príjmov?Alebo úhrn príjmov daň. sadzby 1 alebo 0?
Veľmi pekne ďakujem za pomocccccc
Daj tam hrubú mzdu.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Dala som ďakujem...ešte jedna otázočka - prac.pomer ukončila v priebehu roka a prešla na dohodu o vykonaní práce zapisuje sa tam aj dohoda?
Pr.: od 1.1.-30.4.2007 HPP
od 1.6.-31.12.2007 dohoda

ďakujem a už nebudem otravovať
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Babulica Pozri príspevok
...tak toto je síce pekne povedané, ale vzhľadom ktomu, že sme neziskovka a všetko okrem miezd sa tu robí ručne v knihách som rada, že aspon tie mzdy sú v pc...ale ďakujem za poznámku prednesiem to najvyššej rade
Sorry, píšem zo svojej skúsenosti, lenže mzdy sú dôležité takže ich treba dobre ošetriť-teda ich evidenciu. Čo napr.za 20 rokov, keď pôjdu ľudia do dôchodku ?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Babulica Pozri príspevok
Dala som ďakujem...ešte jedna otázočka - prac.pomer ukončila v priebehu roka a prešla na dohodu o vykonaní práce zapisuje sa tam aj dohoda?
Pr.: od 1.1.-30.4.2007 HPP
od 1.6.-31.12.2007 dohoda

ďakujem a už nebudem otravovať
Dohodu nie.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Babulica Pozri príspevok
Dala som ďakujem...ešte jedna otázočka - prac.pomer ukončila v priebehu roka a prešla na dohodu o vykonaní práce zapisuje sa tam aj dohoda?
Pr.: od 1.1.-30.4.2007 HPP
od 1.6.-31.12.2007 dohoda

ďakujem a už nebudem otravovať
Nie, dohoda do ELDP nejde.
a prečo si myslíš, že otravuješ? Keď nevieme, tak sa pýtame, ak vieme odpovieme.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

to je v pohode, ja to úplne chápem, ja by som to tiež dala všetko do programu a zaevidovala...ku nám prišli len spisy, ľudia už nie...takže to všetko dali len do archívu (pivnica) a vybavené...
...som z toho úplne na nervy, lebo som začiatočník v mzdách...je tu 10 zamestnancov a 150 dohodárov...ach jaj
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

drobeceva Pozri príspevok
Nie, dohoda do ELDP nejde.
a prečo si myslíš, že otravuješ? Keď nevieme, tak sa pýtame, ak vieme odpovieme.
ďakujem ešte raz, ja sa tu totiž na vás všetkých hrozne spolieham a ešte na moju mamu mzdárku, ale tá mi akurát neberie mobil
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Soft Ti netlačí ELDP?
Vytlač si mzdový list a tam máš VZ

Daj tam hrubú mzdu



Len by som este doplnila svoju skusenost. Minule som vyplnala evidencny list na zaklade vytlacenych mzdovych listov. Na mzdovom liste nebol uvedeny vymeriavaci zaklad - takze musela som si hrubu mzdu z mzdoveho listu porovnavat s aktualnym vymeriavacim zakladom z daneho obdobia. Mala som aj zamestnancov, ktorych hruba mzda prekracovala max.VZ.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

GABAZ Pozri príspevok
Soft Ti netlačí ELDP?
Vytlač si mzdový list a tam máš VZ

Daj tam hrubú mzdu



Len by som este doplnila svoju skusenost. Minule som vyplnala evidencny list na zaklade vytlacenych mzdovych listov. Na mzdovom liste nebol uvedeny vymeriavaci zaklad - takze musela som si hrubu mzdu z mzdoveho listu porovnavat s aktualnym vymeriavacim zakladom z daneho obdobia. Mala som aj zamestnancov, ktorych hruba mzda prekracovala max.VZ.

pre laika z toho vyplýva čo prosím ťa? rozumiem tomu presne po poslednú vetu...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

GABAZ Pozri príspevok
Soft Ti netlačí ELDP?
Vytlač si mzdový list a tam máš VZ

Daj tam hrubú mzdu



Len by som este doplnila svoju skusenost. Minule som vyplnala evidencny list na zaklade vytlacenych mzdovych listov. Na mzdovom liste nebol uvedeny vymeriavaci zaklad - takze musela som si hrubu mzdu z mzdoveho listu porovnavat s aktualnym vymeriavacim zakladom z daneho obdobia. Mala som aj zamestnancov, ktorych hruba mzda prekracovala max.VZ.
No neviem, ale ja si myslím, že do ELDZ ide celá hrubá mzda, tam sa nesleduje maximálny VZ. Mýlim sa?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tamila Pozri príspevok
No neviem, ale ja si myslím, že do ELDZ ide celá hrubá mzda, tam sa nesleduje maximálny VZ. Mýlim sa?
Pri odvode na dôchodkové poistenie sa sleduje maximálny VZ. Nie je to hrubá mzda.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ďakujem, ja som sa s tým totiž ešte nestretla, naše VZ majú veľmi ďaleko do maximálneho VZ.
0 0
zuzanaIII. zuzanaIII.

zuzanaIII. je offline (nepripojený) zuzanaIII.

Do evidenčného listu sa zapisuje len hlavný pracovný pomer, nie dohoda aj keď je to u toho istého zamestnanca.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

...práve mi povedala pani na Sociálke, že jej musím evidovať rok 2006 zvlášť na dvoch riadkoch a to do 31.7.2006 a od 1.8.-31.12.2009...vie mi niekto povedať prečo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať