Zavrieť

Porady

Riešenia pre matky po MD

Zaciatkom roka som podala ziadost o prijatie dietata do skolky. Do vtedy bravali aj deti pod tri roky a vela deti z inych dedin. Tento rok vsak bol nedostatok miest vo skolkach a moja dcera bola jedna z neprijatych. Vo february dovrsi tri roky, ale vyzera to tak ze ani potom sa do skolky nedostane {okolite su tiez plne, a aj keby neboli dochadzanie by robilo problem, kedze som bez auta}.

Pokial viem, stat by mal nadalej platit za mna socialne a zdravotne, ale nie tych 180 EUR. Vzhladom na dnesnu situaciu, predpokladam, ze viac matiek ma ten isty problem, ked nema ani tych 180 eur ani moznost vratit sa do prace {miesto jej tam nebudu drzat vecne}, alebo maju problem zamestnat sa, pretoze vela zamestnavatelov si uvedomuje, ze bude kazdu chvilu na PN s dietatom, kym sa jeho imunita neposilni. Ako to teda riesia? Ak mate nejake typy alebo skusenosti, poradte...
Naposledy upravil Dav : 26.09.09 at 22:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajale Pozri príspevok
    Zaciatkom roka som podala ziadost o prijatie dietata do skolky. Do vtedy bravali aj deti pod tri roky a vela deti z inych dedin. Tento rok vsak bol nedostatok miest vo skolkach a moja dcera bola jedna z neprijatych. Vo february dovrsi tri roky, ale vyzera to tak ze ani potom sa do skolky nedostane {okolite su tiez plne, a aj keby neboli dochadzanie by robilo problem, kedze som bez auta}.

    Pokial viem, stat by mal nadalej platit za mna socialne a zdravotne, ale nie tych 180 EUR. Vzhladom na dnesnu situaciu, predpokladam, ze viac matiek ma ten isty problem, ked nema ani tych 180 eur ani moznost vratit sa do prace {miesto jej tam nebudu drzat vecne}, alebo maju problem zamestnat sa, pretoze vela zamestnavatelov si uvedomuje, ze bude kazdu chvilu na PN s dietatom, kym sa jeho imunita neposilni. Ako to teda riesia? Ak mate nejake typy alebo skusenosti, poradte...
    Pokial dieťa nebude umiestnené v MŠ, štát je za teba platitelom zdravotného a dôch. poistenia do 6 rokov veku dieťaťa.

    Ak dieťa býva častejšie choré a chceš si zabezpečiť aspoň nejaký príjem,prihlás sa ako dobrovolne nemocensky poistená osoba v soc.poisťovni. Máš nárok na ošetrovné v dlžke 10 kal. dní v prípade každej choroby. Prihlasuješ sa na reg.liste FO v SP, platí sa 4.4% z tebou určeného vymer.základu=najmenej 13€ mesačne. Môžeš si určiť aj vyšší vymer.základ ako min., vtedy budeš mať nárok na vyššie ošetrovné, ale až po 26 týždňoch.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    dakujem za vysvetlenie, skor mi islo najst riesenie pre matky v tomto "prechodnom" obdobi. Vieme velmi dobre, ze dietatu moze trvat par tyzdnov kym sa dokaze odtrhnut mame od sukne a zvyknut si na skolku. Nemala som ani na mysli dieta, ktore byva casto chore, ale skor dieta, ktore sa dostane zo "sterilizovaneho domaceho rezimu" do spolocnosti, kde vladnu virusy a dieta je castejsie u lekara ako v skolke kym sa mu neposilni imunita. Ide skor o take povzbudenie, mozno o podelenie sa podobnych skusenosti, pre tie matky, ktore to len caka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajale Pozri príspevok
    dakujem za vysvetlenie, skor mi islo najst riesenie pre matky v tomto "prechodnom" obdobi. Vieme velmi dobre, ze dietatu moze trvat par tyzdnov kym sa dokaze odtrhnut mame od sukne a zvyknut si na skolku. Nemala som ani na mysli dieta, ktore byva casto chore, ale skor dieta, ktore sa dostane zo "sterilizovaneho domaceho rezimu" do spolocnosti, kde vladnu virusy a dieta je castejsie u lekara ako v skolke kym sa mu neposilni imunita. Ide skor o take povzbudenie, mozno o podelenie sa podobnych skusenosti, pre tie matky, ktore to len caka.
    Prepáč, nepochopila som ťa o čo ide - písala si o 180 EUR

    Riešenia pre matky po MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.