Zavrieť

Porady

Nákup Auta zo zahraničia

Ak kúpim auto zo zahraničia - ojazdené - je potrebné DPH odviesť, tak ako pri kúpe nového vozidla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    20lucka201 Pozri príspevok
    Ak kúpim auto zo zahraničia - ojazdené - je potrebné DPH odviesť, tak ako pri kúpe nového vozidla?
    Pomôže..ale otázka je úplne neúplná.
    1. Kupujúci je plátca DPH?
    2. Predávajúci je plátca DPH alebo uplatňuje úpravu (predajca ojazdených automobilov)
    3. zahraničiev tvojom podaní je EU alebo tretie krajiny..

    Tu je viac:

    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=7940&LngID=0

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    Aj kupujúci aj predávajúci /Nemecká, alebo maďarská firma/ je platca DPH, je to predajca ojazdených automobilov.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    20lucka201 Pozri príspevok
    Aj kupujúci aj predávajúci /Nemecká, alebo maďarská firma/ je platca DPH, je to predajca ojazdených automobilov.
    Pozri si v mojom linku 4. odstavec. Pretože aj tak si neodpovedala, či ide o kúpu a predaj iba v rámci EU alebo nie. Taktiež ak je aj predajca predajcom ojazdených automobilov - nemusí to znamenať, že používa osobitné ustanovenie podľa §66 zákona o DPH.

    Nákup Auta zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.