Zavrieť

Porady

Zodpovedný zástupca - formy pracovnoprávneho vzťahu

Vážený poraďáci,

poraďte prosím, máme sro s činnosťou okrem iného oprava motorových vozidiel v jednom meste a v druhom meste máme živnostenskú firmu s tou istou činnosťou. Keďže oprava vozidiel vyžaduje odborného zástupcu, poverili sme pre sro zamestnanca našej živnostenskej firmy za zástupcu pre túto odornosť v sro, čo zrejme (až teraz som zistila) nie je celkom v poriadku, lebo podľa §11 Živ.zák. by mal byť takýto zástupca v pracovnoprávnom vzťahu sro-čky. Neviete, či by sa to nedalo poriešiť zmluvou medzi FO a sro o poskytovaní takéhoto človeka ? V skutočnosti je ten človek naozaj len v sro, hoci je platený z FO .
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Celkom dobré riešenie je uzatvoriť pracovný pomer na kratší čas (napr. 1 hod. za týždeň).
Požiadavku PP dodržíš.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zodpovedný zástupca musí byť vo firme v pracovnom pomere - s platnou pracovnou zmluvou.
Môže byť uzatvorený aj prac.pomer v zmysle § 49 Zákonníka práce - na krataší pracovný čas.
0 0
Berber Berber

Berber je offline (nepripojený) Berber

Môže byť ale za takú zmluvu vyplácaná odmena raz ročne ? Ide o to, že zo živnostenského chcú doložiť pracovnú zmluvu a odvody do soc.poistovne ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Berber Pozri príspevok
Môže byť ale za takú zmluvu vyplácaná odmena raz ročne ? Ide o to, že zo živnostenského chcú doložiť pracovnú zmluvu a odvody do soc.poistovne ....
Tým nevyriešiš porušenie živ.zákona. Zamestnaca prihlasuješ do SP pred nástupom do práce.
Odkedy vznikla povinnosť zamestnať zodp.zástupcu ?
0 0
Berber Berber

Berber je offline (nepripojený) Berber

To je ten problém, sro-čka začala s opravami vozidiel v januári 2007, vtedy sa dal tento zástupca, že potom sa to zajazdy dorieši, až prešlo 2,5 roka...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Berber Pozri príspevok
To je ten problém, sro-čka začala s opravami vozidiel v januári 2007, vtedy sa dal tento zástupca, že potom sa to zajazdy dorieši, až prešlo 2,5 roka...
Máte kontrolu zo ŽU - hrozí pokuta ?
0 0
Berber Berber

Berber je offline (nepripojený) Berber

Áno, bola tu kontrola, o pokute zatiaľ nehovorili, len chceli pracovnú zmluvu zástupcu, tú som im zatiaľ nedávala, keďže zástupca je zamestnancom FO a nie sro. Dohodli sme sa na tom, že im potrebné doklady prinesiem na budúci týždeň
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Chcem sa spýtať. Máme založenú nová firmu (s.r.o.) a je v nej ustanovený zodpovedný zástupca.
Zatiaľ firma ešte nič nerobila (nezískala žiadnu zákazku), takže sú tam len počiatočné náklady, ktoré vznikli založením firmy. Vo firme nie je žiaden zamestnanec.
Viem, že zodpovedného zástupcu musím prijať do TPP a teraz nasleduje moja otázka.
1. Môžem ho prijať až keď firma začne fungovať, čiže bude vykonávať nejakú činnosť a sa rozbehne?

Ďakujem.
0 0
Berber Berber

Berber je offline (nepripojený) Berber

Myslím, že keď ohlasuješ na živnostenskom úrade zriadenie činnosti, už vtedy musíš mať ustanoveného zákonného zástupcu, pokiaľ si to typ činnosti vyžaduje
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Berber Pozri príspevok
Myslím, že keď ohlasuješ na živnostenskom úrade zriadenie činnosti, už vtedy musíš mať ustanoveného zákonného zástupcu, pokiaľ si to typ činnosti vyžaduje
Zodpovedný zástupca je nahlásený na živnostenskom úrade (je to aj na živnostenskom liste), ale ešte nie je zamestnaný, nakoľko firma ešte nefunguje (je nečinná), je len založená.

Ďakujem.
0 0
Berber Berber

Berber je offline (nepripojený) Berber

Potom je to určite v poriadku, kým nevykonávate činnosť, nie je potrený zástupca
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Berber Pozri príspevok
Potom je to určite v poriadku, kým nevykonávate činnosť, nie je potrený zástupca
Ďakujem.

Takže, keď začne firma vykonávať činnosť, tak ešte predtým zamestnám zodpovedného zástupcu, aby to bolo OK?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

books Pozri príspevok
Ďakujem.

Takže, keď začne firma vykonávať činnosť, tak ešte predtým zamestnám zodpovedného zástupcu, aby to bolo OK?
Zodpovedného zástupcu zamestnáš na pracovnú zmluvu až vtedy, keď začneš reálne predmetnú živnosť vykonávať.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

akina Pozri príspevok
Zodpovedného zástupcu zamestnáš na pracovnú zmluvu až vtedy, keď začneš reálne predmetnú živnosť vykonávať.
Ďakujem.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
akina Pozri príspevok
Zodpovedného zástupcu zamestnáš na pracovnú zmluvu až vtedy, keď začneš reálne predmetnú živnosť vykonávať.
Ja mám opacnú otázku, čo v pripade, ak zivnostnik, ktorý zamestnava zodpovedneho zastupcu a vykonáva len sezónnu činnosť (vyroba zmrzliny) v zime nerobi. Moze so zodpovednym zastupcom ukoncit prac. pomer a potom na zaciatku sezóny opäť uzavriet?
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Pri predaji zmrzliny musi byt zodpovedný zástupca?
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

kubkokubko Pozri príspevok
Pri predaji zmrzliny musi byt zodpovedný zástupca?
Osvedčenie máš vydané na "predaj zmrzliny" alebo je ten predmet podnikania zapísaný v inom znení?
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Ja som sa len cudovala, že na predaj zmrzliny je potrebny zodpovedny zastupca.... písala Lydka R
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

U je otázka zodpovedného zástupcu znovu aktuálna, lebo v Trnave sa povazuje predaj kebabu aj v pojazdnom stánku za reštauračnú činnosť. O zodpovednom zástupcovi som čítala už veľa ale nikde som sa nedozvedela na aky pracovnoprávny vzťah musí byť zamestnaný. Mám svokru, ktorá by mohla byt zodpovedným zástupcom, je normálne zamestnaná. Neviem, ci ju mozem zamestnat aj na dohodu, len na to aby robila zodpovedného zástupcu, ak by nebola mozna dohoda, tak polovičný úväzok by bol ok? Ona by tam reálne nerobila, čo sa týka predaja, len by mala funkciu toho zodpovedného zástupcu. Je to nejako stanovené alebo obvyklé, kolko hodín by mala odpracovat mesačne, alebo mozem dat do zmluvy výkon funkcie zodpovedného zástupcu podľa potreby? Takéto praktické veci som nikde nenašla, ak by mi vedel niekto poradiť, budem velmi rada. Dakujem
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

prosííím nikto neviete poradit? Dakujem za váš čas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať