Zavrieť

Porady

účtovanie eurodotácii v podvojnom účtovníctve

Dostali sme finančný nenávratný príspevok z eurofondov.

Je správne účtovanie:
346, 347 / neviem ktorý účet je správny/ 384 - priznanie dotácie
384/648 - zúčtovanie dotácie
221/346 - prijatá dotácia
5.../321,211.221 - náklady v analitickej evidencii podľa projektu
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Jarmila.D Pozri príspevok
    Dostali sme finančný nenávratný príspevok z eurofondov.

    Je správne účtovanie:
    346, 347 / neviem ktorý účet je správny/ 384 - priznanie dotácie
    384/648 - zúčtovanie dotácie
    221/346 - prijatá dotácia
    5.../321,211.221 - náklady v analitickej evidencii podľa projektu
    ďakujem
    Je to síce staršieho dáta, stiahla som si to zo stránky MF SR, ale v r. 2006, keď to bolo u mňa aktuálne, je tam cesta, možno ale pomôže
    (ja som si ale vybrala len veci, ktoré sa týkali PÚ, takže to nie je v prílohe kompletné. Nájdeš, ak potrebuješ na stránke MF SR, alebo to možno niekto má....a pricapne....)

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    A myslíte, že takéto účtovanie je správne?

    Dotácia poskytnutá na úhradu mzdových nákladov, preplácajú nám celkovú cenu práce 2 roky. V dohode nie je celková výška dotácie: je len uvedené že na jedného zamestnanca nám mesačne preplatia celkovú cenu práce najviac v hodnote 560,85 eur po dobu 2 roky:

    Je toto účtovanie správne?

    1. 30.11.2009 vystavenie mzdy 521,524/331
    2. 15.12.2009 úhrada mzdy 331/221
    3. 30.11.2009 nárok na dotáciu 346AE/648AE - zaslanie výplatných pások a rôznych potvrdení na úrad práce
    4. prijatie dotácie a účedt 221/346AE

    Je to ok?
    ako účtovať tzv.refundačné náklady? práce boli vykonané v r. 2008 aj Fa uhradené v r. 2009, v r. 2009 vypracovaný projekt. a poukazali nám dotáciu na ref. nákladov /ide o urbárnu spoločnosť, účtujem v PÚ/ čakám, kto mi poradí...

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Bojím sa, aby som ti neporadila zle, ale prečo chceč účtovať tzv. refundačné náklady, keď práce (náklady) už máš zúčtované v r. 2008. Ja by som zúčtovala už len dotáciu príjem 211/346 a výnos z dotácie 346/648. Náklady máš v roku 2008 a výnos pôjde až teraz, ak ho nemáš na 384/648 z roku 2008. Možno sa ešte ozve niekto, trošku viac si asi mala rozpísať.

    S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

    S.Ch.
    Dobrý deň, prosím Vás, keď máme potvrdenie o získaní dodácie na hmotný majetok v roku 2010 a pravdepodobne ju budeme čerpať v roku 2011, treba zaúčtovať už v roku 2010 prizannie dotácie: 346/384?
    Podľa materiálov, ktoré mám k dispozícii sa o priznaní účtuje, keď je takmer isté že účtov. jednotke poskytne.
    K účtu 384 je postupoch účtovania uvedené, že je to príjem bežného odobia, ktoré vecne patria do výnosov budúcich období. A práve to ma mýli, lebo v bežnom období (r.2010) nebol žiaden príjem.
    Nestretli sa s tým? Ďakujem za odpoveď

    účtovanie eurodotácii v podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.