Zavrieť

Porady

Ďalšie otázky

Takže exekútorská výzva sa neúčtuje v ID? Ďakujem za odpoveď . Som prvý krát na porade, tak neviem s tým ešte narábať ale je to dobrá vec, tak sa pýtam:
1. Uloženie pokuty DÚ za DPH- po kontrole zistený zle podaný výkaz
a následne dodatočný platobný výmer o vrátenie nadmerného odpočtu
2. Konateľ spoločnosti poveril vedením spoločnosti zástupcu - vklad zástupcu na účet je osobný vkla podnikateľa alebo pôžička firme
3. Pri nesplnení dodržania lehoty splatenia krátkodobej pôžičky firme je zostatok potrebný preúčtovať ako dlhodobú pôžičku?
4. V BV je poplatok za vedenie účtu exekútora - to asi nie je bankovým poplatkom
5. Auto, ktoré má firma v nájme - spracovávala som cestovné príkazy aj s náhradou za PHM, ale som sa dočítala, že v takom prípade sa nákup PHM dáva ako výdavok aj s DPH to trvalo do 5-eho mes. Musím opraviť účtovné doklady od začiatku roka a prepracovať ich? Mám nárok v cestovných príkazoch na stravné, alebo cestovné robiť ďalej aj s náhradou za PHM? Som s toho paf!!!
6. Mám softvér v hodnote 3000,- musí byť zaradený dlhodobo alebo ho môžem jednorázovo odpísať?
Veľmi pekne ďakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    1. pokuta 545/379, druhej časti nerozumiem Vy žiadate o vrátenie nadmerného odpočtu, alebo ste si neoprávene o neho žiadali?
    2. Neviem ale podľa mňa osobný vklad podnikateľa je pojem v jednoduchom účtovníctve, v sro asi len pôžicka /ak ide o cudzie peniaze/
    3.nie
    4.to je váš podúčet?
    5.Ak použije zamestnanec na služobnú cestu auto, ktoré má firma v prenájme tak nákup PHM je spotreba tohto auta, tak ako keby ho mala
    firma v majetku, teda cez účet 501 a ak zamestnanec splní podmienky podľa zákona 283/2002 o cestovnźch náhradách, tak samozrejme nárok na diety má, účtuje sa 512/333
    6. §22 odst.7 zákona o DzP, nehmotný majetok je nad 1 660 EUR, a odpisuje sa v súlade s účtovnými predpismi, teda do 5 rokov od jeho obstarania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.