Zavrieť

Porady

zdvihák-dlhodobý hmotný majetok

ahojte. prosim o radu. v ju som zacinam. uctujem autoservis, idem dat zdvihak do dlhodobeho hmotneho majetku. do akej triedy ho mam dat a do akej kategorie? este to nemam nastudovane tak ked mi mozte poslat aj nejaky link co mi mozno pomoze. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    ahojte. len pre overenie či som zaúčtovala správne nákup zdviháku(autoservis)..dala som nákup materiálu a zároveň zaradila do dlhodobého majetku..je to ok? nemá to íst do prevádzkovej réžie že? ddd

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Toju, zdvihák zaúčtuješ ako materiál s osobitným členením a zároveň aj zaradiš do DHmajetok.
    alebo ako HIM a odpisuješ.
    odp.skup. 2-20,28.22
    Zdvíhacie a manipulačné zariadenia.
    Naposledy upravil EMILY04 : 11.10.09 at 18:15 Dôvod: opravené po upozornení Johanky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    toju Pozri príspevok
    ahojte. len pre overenie či som zaúčtovala správne nákup zdviháku(autoservis)..dala som nákup materiálu a zároveň zaradila do dlhodobého majetku..je to ok? nemá to íst do prevádzkovej réžie že? ddd
    Obstarávacia cena je ...... €. Prosím doplniť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    EMILY04 Pozri príspevok
    Toju, zdvihák zaúčtuješ ako materiál s osobitným členením a zároveň aj zaradiš do dlhodobého majetku.

    odp.skup. 3 (položka 3-14)
    29.22.13 Zdviháky; zdvíhacie zariadenia a podobné zariadenia používané na zdvíhanie vozidiel
    ... a bude aj odpisovať ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    EMILY04 Pozri príspevok
    odp.skup. 3 (položka 3-14)
    29.22.13 Zdviháky; zdvíhacie zariadenia a podobné zariadenia používané na zdvíhanie vozidiel
    Podľa novej prílohy č.1 Zákona o dani z príjmov ide o položku 2-20 KP 28.22 Zdvíhacie a manipulačné zariadenia .

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Johanka už som to upravila, lebo som pozerala starú prílohu Zákona o dani z príjmov. Vďaka za upozornenie a ospravedlňujem sa za chybné zaradenie.
    Naposledy upravil EMILY04 : 10.10.09 at 17:09

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no ak sa bude odpisovat, tak v cleneni do materialu nejde urcite... pojde o vydavok neovplyvnujuci zaklad dane, vytvoris si kartu a do penazneho dennika sa ti dostane do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane az cez odpis...

    ak je lacnejsi ako 1700 EUR, tak ok, v denniku ide medzi material...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.