Zavrieť

Porady

NEPLATENÉ VOĽNO

Dobrý deň,

od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Abbas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň
    v sociálnej poisťovni budeš mať počas tohto obdobia prerušené poistenie.
    Zdravotné poistenie zaplatíš cez zamestnávatela z min. mzdy - zamestnávatel zvyčajne požaduje zaplatiť aj 10 %, ktoré platí on, teda uhradíš 41,37€/mes.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Abbas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň
    V sociálnej poisťovni budeš mať prerušenie a do zdravotnej musí zamestnávateľ za Teba odvádzať. Záleží od zamestnávateľa ako sa s ním dohodneš.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Abbas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň
    Výhoda: to, že s tým zamestnávateľ súhlasí

    Nevýhody: nie si poistený na SP, sám si platíš ZP z min. mzdy vo výške 14%, ktoré zamestnávateľ za teba odvedie do ZP a ty si mu ich povinný zaplatiť formou, na akej sa dohodnete.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    a ked si budeš žiadat o podporu v nezamestnanosti budú ti tie tri mesiace nezaplatených odvodov chýbat.

    Abbas je offline (nepripojený) Abbas

    Abbas
    vďaka za odpoveď. mám otázočku ešte, ked idem do zahraničia na 3,4 mesiace musim tiež zaplatiť to zdravotné poistenie??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Abbas Pozri príspevok
    vďaka za odpoveď. mám otázočku ešte, ked idem do zahraničia na 3,4 mesiace musim tiež zaplatiť to zdravotné poistenie??
    v zahraničí bude zamestnaný na prac.zmluvu ?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    pokial nebudeš zdravotne poistený tam tak áno.Nie je možné platit v dvoch štátoch naraz.Bud bude za teba zahraničný zamestnávatel platit v zahraničí a na SK sa odhlásiš + treba vrátit preukaz alebo si budeš platit tu na SK sám ako samoplatitel a komerčne sa poistíš do zahraničia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nutricia Pozri príspevok
    pokial nebudeš zdravotne poistený tam tak áno.Nie je možné platit v dvoch štátoch naraz.Bud bude za teba zahraničný zamestnávatel platit v zahraničí a na SK sa odhlásiš + treba vrátit preukaz alebo si budeš platit tu na SK sám ako samoplatitel a komerčne sa poistíš do zahraničia.
    Nemôže byť na Slovensku samoplatitel, pracovný pomer trvá

    Abbas je offline (nepripojený) Abbas

    Abbas
    ďakujem za všetky odpovede, so šefom to dopadlo tak, že rozviažem pracovný pomer dohodou. Krásny deň všetkým

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Abbas Pozri príspevok
    ďakujem za všetky odpovede, so šefom to dopadlo tak, že rozviažem pracovný pomer dohodou. Krásny deň všetkým
    to mi je ľúto

    Abbas je offline (nepripojený) Abbas

    Abbas
    to nevadi, aj som rád, že je to tak, ako to je. teším sa do zahraničia, už kvoli tomu, že je tam aj polovička a svokra. Len teraz mam otázky, ako to bude s platenim SP a podobne...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Abbas Pozri príspevok
    ano, budem tam na prac.zmluvu
    V zdr.poisťovni predložíš preloženú prac.zmluvu /nemusí byť úradný preklad/ a odovzdáš preukaz poistenca.
    V sociálnej poisťovni sa môžeš prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba - doporučujem aspoň dobrovolné nemocenské poistenie: platí sa 4.4% z vymer. zakladu, najmenej 13€ mesačne. /treba si dať trvalý príkaz so splatnosťou do 8 kal.dňa v mesiaci/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.