Zavrieť

Porady

zástupca riaditeľa

Dobrý deň!
Chcem sa spýtať : prijímame učiteľa na ZŠ, ktorý bude zároveň aj zástupca riaditeľa. Ako to má mať správne v PZ, dohodnutý druh práce : učiteľ ZŠ a zvlášť papier na vymenovanie ako zástupca od toho istého dátumu na dobu neurčitú?
Ešťe podotázka: je tu niekto kto pracuje v školstve a má informácie o zákone 553/2003 zmeny od 01.11.09 a 317/2009 - kariérne postupy? Mala by som tiež nejaké otázky na túto tému.
Ďakujem pekne za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Iveta Pantáková Pozri príspevok
    Ahojte, som nová poraďáčka, takže prepáčte, že reagujem teraz na dávnejši príspevok.Ja som bola zvolená výberovým konaním do funkcie zástupcu RŠ na dobu 4 rokov. Vtedajšiu riaditeľku odvolali, ale ešte pred skončením jej funkcie mi vypracovala nový menovací dekrét na dobu neurčitú. Ktorý je teraz platný?
    No samozrejme ten posledný, teda ten čo máš na dobu neurčitú.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Chcem sa spýtať : prijímame učiteľa na ZŠ, ktorý bude zároveň aj zástupca riaditeľa. Ako to má mať správne v PZ, dohodnutý druh práce : učiteľ ZŠ a zvlášť papier na vymenovanie ako zástupca od toho istého dátumu na dobu neurčitú?
    Ešťe podotázka: je tu niekto kto pracuje v školstve a má informácie o zákone 553/2003 zmeny od 01.11.09 a 317/2009 - kariérne postupy? Mala by som tiež nejaké otázky na túto tému.
    Ďakujem pekne za odpovede!

    Do menovacieho dekrétu na zástupcu riaditeľa by som dávala len jedno funkčné obdobie, boli tu už príspevky ohľadom zástupcu riaditeľa s "doživotným menovacím dekrétom". Ale je to na rozhodnutí každého riaditeľa. Ale ak mu dá do menovacieho dekrétu dobu neurčitú, lepšie povedanú neohraničí mu dátumovo funkčné obdobie je zástupca riaditeľa prakticky neodvolateľný, čo nie je najšťastnejšie riešenie.

    Určite máš na mysli zákon 317/2009 o pedagogických zamestnancoch, návrhy vyhlášok k tomuto zákonu nájdeš na stránke MŠ SR, alebo tu na porade v príspevku Školské kluby detí. (príspevok č. 23 od Lilu1 - prilepila link, kde to nájdeš))
    Ahojte, som nová poraďáčka, takže prepáčte, že reagujem teraz na dávnejši príspevok.Ja som bola zvolená výberovým konaním do funkcie zástupcu RŠ na dobu 4 rokov. Vtedajšiu riaditeľku odvolali, ale ešte pred skončením jej funkcie mi vypracovala nový menovací dekrét na dobu neurčitú. Ktorý je teraz platný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.