Zavrieť

Porady

Letenka Ryanair ako danovy naklad?

Vramci sluzobnej cesty sme zakupili letenky Ryanair cez internet. U Rayanairu to funguje len cez internet, to znamena, ze vypise sa formular, uvedie sa kreditna karta, potvrdi a peniazky su uz prec. Lenze ako to teraz dat do nakladov? Prosim vas, ma niekto skusenosti s tym, ci sa da od Ryanairu dostat nejaka faktura, alebo co vlastne mi treba na to, aby som to mohol uznat ako danovy naklad?
Jedine co mame k dispozicii je kod objednavky a z tlaciarne vytlacene informacie o lete a ich podmienky. Este je povinnost on-line check-inu, ked pred letom sa musim zaregistrovat na ich stranke a vytlacit si letenku. S takouto vytlacenou letenkou idem priamo na odbavenie k odletovej brane. Nikde ani zmienka o moznosti danoveho dokladu. Prosim, poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dubacik je offline (nepripojený) dubacik

    dubacik
    Vidim, ze nikto nema skusenosti.
    Ja som ale trosku zistoval a volal priamo na zakaznicku linku Ryanair do Irska.
    Tymto chcem vsetkych varovat pred spolocnostou Ryanair, ktora je voci svojim zakaznikom velmi arogantna a take veci ako vystavit fakturu alebo iny doklad na zakupenu letenu (teda poskytnutu sluzbu) je pre nich sci-fi. Vyslovene to povedala ich operatorka na zakaznickej linke, ze take veci oni nerobia.
    Nechapem, ako je mozne, ze v Europskej unii moze fungovat taká velka spolocnost s globalnym posobenim a verejne nedavat za svoje sluzby danovy doklad. My keby sme nedali fakturu alebo doklad z ERP, tak mame na krku SOI, danovych kontrolorov s pokutami a mozno aj kriminal.

    Letenka Ryanair ako danovy naklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.