Zavrieť

Porady

predvolanie po danovej kontrole

Je bežné že po danovej kontrole DU pustúpi prípad na políciu?
Po daňovej kontrole sme v stanovenom termíne doplatili vyrúbený rozdiel na dani aj ked sme mali výhrady voči záveru z kontroly.Následne sme sa odvolali a DU nám určitú čiastku poukázal späť s tým, že nám povedali že už je to ukončené. ...a teraz po niekoľkých mesiacoch sme dostali predvolanie za krátenie daní. Je to bežný postup ked DU urobí záver že vyrúbi doplatok dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    SAIVI Pozri príspevok
    Je bežné že po danovej kontrole DU pustúpi prípad na políciu?
    Po daňovej kontrole sme v stanovenom termíne doplatili vyrúbený rozdiel na dani aj ked sme mali výhrady voči záveru z kontroly.Následne sme sa odvolali a DU nám určitú čiastku poukázal späť s tým, že nám povedali že už je to ukončené. ...a teraz po niekoľkých mesiacoch sme dostali predvolanie za krátenie daní. Je to bežný postup ked DU urobí záver že vyrúbi doplatok dane?
    Bežné to asi nie je, no myslím si, že vo vašom prípade už musí ísť o podložené podozrenie z úmyselného trestného činu.
    Inak by sa to riešilo len na úrovni miestne príslušného DU, prípadne by to postúpili na krajský úrad DU.
    Možno už výkon daňovej kontroly bol na podnet orgánov činných v trestnom konaní.
    Nemám takú skúsenosť, takže je to len môj názor.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - ak je dodatočne vyrúbená z daňovej kontroly nad určitú stanovenú hodnotu (určenú v interných predpisoch) sa automaticky hlási na políciu, polícia to potom samozrejme prešetruje, je to vec bežná.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...dakujem pekne všetkým za vaše vyjadrenie ...naozaj som sa s tým ešte nestretla. Ako sa dá ale dokázať, že v tom nebol úmysel..jednoducho firma už zanikla, druhú nenašli na adrese... a my sme sa s nimi nechceli naťahovať za všetko , už sme to chceli mať s krku po tolkých mesiacoch..popodpisovali sme protokoly , doplatili a mysleli sme že tým je to skoncené.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    SAIVI Pozri príspevok
    ...dakujem pekne všetkým za vaše vyjadrenie ...naozaj som sa s tým ešte nestretla. Ako sa dá ale dokázať, že v tom nebol úmysel..jednoducho firma už zanikla, druhú nenašli na adrese... a my sme sa s nimi nechceli naťahovať za všetko , už sme to chceli mať s krku po tolkých mesiacoch..popodpisovali sme protokoly , doplatili a mysleli sme že tým je to skoncené.
    Tomu zvýraznenému celkom nerozumiem. Myslíš tým, že ukončila živnosť?
    Čo sa týka toho úmyslu, to musí dokázať polícia. Možno by to chcelo dobrého právnika.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...dotyčný umrel, a v druhej firme bolo uvedené že ...na uvedenej adrese sa spoločnosť nenachádza.. tovar sme objednali, zaplatili v hotovosti a nepátrali pred tým že kde sídlia...vsak to sa nedá každú spoločnosť preverovať.. ako dokázať že v tom nebol úmysel : (

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    SAIVI Pozri príspevok
    ...dotyčný umrel, a v druhej firme bolo uvedené že ...na uvedenej adrese sa spoločnosť nenachádza.. tovar sme objednali, zaplatili v hotovosti a nepátrali pred tým že kde sídlia...vsak to sa nedá každú spoločnosť preverovať.. ako dokázať že v tom nebol úmysel : (
    Aha, už sa trošku dostávam do obrazu. V tom, čo píšeš nevidím úmysel krátenia daní, ak však skutočne viete dokázať, že došlo k dodaniu tovaru. Kto vykonal prepravu tovaru? Ak by to napríklad vykonala prepravná spoločnosť, mali by ste meno vodiča a číslo vozidla. Prípadne vyhlásenia svedkov, ktorí by mohli dosvedčiť, že naozaj prišlo k dodaniu tovaru. Faktúra a doklad o úhrade v hotovosti nestačí.

    predvolanie po danovej kontrole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.