Zavrieť

Porady

zle vystavené faktúry

ahojte, chcem sa spytat, mam vo firme zauctovane 4 dodavatelske faktury. po pol roku som sa dozvedela, ze tieto nemali byt vobec na nasu firmu vystavene, ale na obec, oni si to prepisali, cize v ucte nasu firmu vobec nemaju. len mne tam svietia 4 faktury na dost velke sumy a neviem co s tym, dobropis od nich nedostanem, tym, ze oni ich neeviduju a ked ich jednoducho hodim do kosa ostanu mi v ucte 4 volne cisla pre dosle fa. mam na ne nauctovat dalsie dosle faktury? bude to dost okate
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa spytat, mam vo firme zauctovane 4 dodavatelske faktury. po pol roku som sa dozvedela, ze tieto nemali byt vobec na nasu firmu vystavene, ale na obec, oni si to prepisali, cize v ucte nasu firmu vobec nemaju. len mne tam svietia 4 faktury na dost velke sumy a neviem co s tym, dobropis od nich nedostanem, tym, ze oni ich neeviduju a ked ich jednoducho hodim do kosa ostanu mi v ucte 4 volne cisla pre dosle fa. mam na ne nauctovat dalsie dosle faktury? bude to dost okate
    Ak si si z nich neodpočítala DPH, tak by si mohla urobiť aj tak ako píšeš-hodiť do koša,ak budeš mať nejaké "voľné" FA z polroka ktoré naúčtuješ namiesto nich, aby Ti tam nesvietili štyri prázdne čísla.
    Po správnosti by si mala od nich dostať dobropis, skús si vyžiadať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Faktúry "zrušiť" v účtoch, to by išlo, ale nič by som nevyhadzovala a por. čísla nechala kľudne voľné, bez záznamu - dôvod ich voľnosti budú fa, ktoré neskončia v koši , ale v šanóne s ostatnými (aj keď už nezaúčtované) . Nie je to Tvoja chyba. Zodpovedný pracovník by mohol na tie fa napísať dôvod ich vylúčenia z účtovníctva. Ešte je otázna DPH, vyššie spomínaná.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    DPH tam chvalabohu nie je, vtedy este neboli platcovia, takze o problem menej. dobropis od nich nedostanem, volala som akurat s ich uctovnickou, lebo ved oni ich v ucte ani nemaju zaradene, tak chapem, ze dobropis nema ona k comu ani vystavit. asi teda necham tie cisla volne, fa samozrejme si necham odlozene, no a mozno este do konca roka vyplava na povrch nejaka ta zabudnuta fa (maju v tom totiz riadny bordel, lutujem, ze som to vobec zobrala uctovat)

    diky moc, pekny den

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    boze, zistila som, ze posledna fa uz spadala do priznania DPH, kde sme si uplatnili aj odpocet. neviem co s tym teraz, mala by som to v tomto priz.DPH nejak vyrovnat, ale neviem ako to zauctovat, ked nemam a nedostanem dobropis

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emula1 Pozri príspevok
    boze, zistila som, ze posledna fa uz spadala do priznania DPH, kde sme si uplatnili aj odpocet. neviem co s tym teraz, mala by som to v tomto priz.DPH nejak vyrovnat, ale neviem ako to zauctovat, ked nemam a nedostanem dobropis
    Ak už bolo DP podané, ostáva len podať DDP.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    bude to dost divne lebo uz som mala za to obdobie aj danovu kontrolu a oni tu fa uznali a ja ju teraz vyhodim

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emula1 Pozri príspevok
    bude to dost divne lebo uz som mala za to obdobie aj danovu kontrolu a oni tu fa uznali a ja ju teraz vyhodim
    Ak si o tom, že do účtov. a dph nepatrila nevedela Ty, tak ako mohli oni? Ak vám nepatrí, treba ju z účta aj dph vybrať.

    zle vystavené faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.