Zavrieť

Porady

DNPO

Dobrý deň,milí poraďáci.Chcela by som sa spýtať,že keď si platím DNPO a som nezamestnaná,a pôjdem na PN ,či mi ho budú vyplácať aj tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Nárok ti vzniká vtedy, ak si dobrovoľne nemocensky poistená osoba – 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti.
    http://www.socpoist.sk/nemocenske/12...k#kto-ma-narok

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    evulienka67 Pozri príspevok
    Rozumiem tym 270 -tim dnom,ale nerozumiem tym dvom rokom.Vopred dakujem.
    Časové rozmedzie dvoch rokov, keď bolo poistenie zrušené a znovu uzatvorené t.j. nárok ti vzniká vtedy, ak si pred vznikom dočasnej PN bola dobrovoľne nemocensky poistená 270 dní počas posledných dvoch rokov (aj s prerušením)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evulienka67 Pozri príspevok
    Rozumiem tym 270 -tim dnom,ale nerozumiem tym dvom rokom.Vopred dakujem.
    Odkedy si nezamestnaná ? Do 270 dní poistenia sa ti počíta aj doba zamestnania, ktorá siaha do 2 rokov pred začiatkom PN-ky.
    Ja si platím DNPO od 1.12.08,nezamestnana som od 1.04.2009 .PN som mala od 5.05.2009 ,ktorú mi ukončila posudková lekárka k 1.10.,ale odborny lekár ma posiela znovu na PN.A to by som práve chcela vedieť ,či mam narok aj na vyplácanie DNPO.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evulienka67 Pozri príspevok
    Ja si platím DNPO od 1.12.08,nezamestnana som od 1.04.2009 .PN som mala od 5.05.2009 ,ktorú mi ukončila posudková lekárka k 1.10.,ale odborny lekár ma posiela znovu na PN.A to by som práve chcela vedieť ,či mam narok aj na vyplácanie DNPO.
    Predchádzajúcu PN-ku si mala v ochrannej dobe zamestnávatela alebo z DNP ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evulienka67 Pozri príspevok
    Predchádzajúcu PN som mala v ochrannej dobe.
    Podmienku 270 dní poistenia máš splnenú, ak odborný lekár hodnotí tvoj zddravotný stav ako dočasnú pracovnú neschopnosť, máš nárok na nemocenské z dobrovolného nemocenského poistenia (podľa príspevku v časopise SP - kontrolori SP sa budú viac zameriavať na dodržiavanie liečebného režimu pri PN-kách z DNP)
    Ešte by som sa chcela spýtať,či mám nárok aj keby som šlq na PN napríklad teraz od 15.10. Ešte raz ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evulienka67 Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela spýtať,či mám nárok aj keby som šlq na PN napríklad teraz od 15.10. Ešte raz ďakujem
    ano - doba DNP sa ti počíta od 1.12.08 - čo už je viac ako 270 dní
    Pred vystavením PN-ky si skontroluj v SP, či máš uhradené všetky platby poistného. Ak budeš mať nedoplatok vyšší ako cca 3€ - nemocenské ti nevyplatia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.