Zavrieť

Porady

Záloha-pozastavená živnosť

Dobrý deň. Klient poskytuje ubytovacie služby. Pozastavenú živnosť mal do 2.7.2009. Zálohu od agentúry, ktorá sprostredkuje predaj, dostal už v máji 2009. Môže sa tento príjem, nakoľko súvisí s podnikaním, zaúčtovať v JÚ v rámci uzávierkových operácií ku koncu roka, ako príjem OZD?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ano, uvedená prijatá záloha má vplyv na základ dane v príslušnom účtovnom období

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Keďže pozastavil živnosť, to znamená, že ich už neubytoval? A nemusel vrátiť zálohu späť?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Oni poslali dopredu zálohu za tých, ktorí boli ubytovaní už keď živnosť pokračovala. Len ju zaplatili dopredu. Preto neviem, kde mám zaúčtovať tento PPD o úhrade zálohy.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Len nie som si istá či vôbec mohol v máji takúto objednávku potvrdiť, keď v tom čase mal živnosť pozastavenú. Lebo sa mi nezdá, že by sa mohlo dať vyberať zálohy na ubytovanie , ktoré bude uskutočnené v čase, keď budem mať živnosť.

    Záloha-pozastavená živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.