Zavrieť

Porady

Automobil z trestnej činnosti

Ahojte poraďáci.Poprosím Vás o usmernenie k danému problému.
Máme zakúpený od roku 2007 automobil , za ktorý sme platili daň z motorových vozidiel ,do nákladov sme si uplatnili rôzne výdaje vrátane odpisov. Nedávno nám polícia prišla oznámiť, že náš automobil bol kradnutý a následne nám ho zhabali .Zatiaľ neposlali žiadne vyjadrenie.Automobil, ale nevrátili.
Poprosím Vás čo nám vyplýva z danej skutočnosti z ohľadu Dane z príjmov FO?
Z ohľadom na DPH? Musíme odhlásiť automobil na DU ,keď ešte nemáme vyjadrenie od polície?
Počula som také....že spätne odpisy, náklady a podobne , všetko čo sa toho automobilu týka musíme vrátiť...
Ale mne sa to zdá nelogické.Automobil sa kúpil oficiálne,riadne sme zaň platili všetko čo bolo treba...Akurát čo prídeme o odpisy a ZC...Mýlim sa?
Ako máme postupovať už s ohľadom na uplatnené výdaje? Ďakujem za akékoľvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Riadne zakúpený automobil bol využívaný na dosiahnutie a zabezpečenie príjmov v podnikaní. Z toho dôvodu aj výdavky spojené s užívaním sú výdavkami ovplyvňujúcimi základ dane.
    Jedine v r. 2009 nebude splnená podmienka pre odpis IM. Automobil sa odhlasuje z dane z MV na DU pri ukončení používania MV .

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Ďakujem za odpoveď. Tak je to tak, ako som si myslela.Dúfajme, že sa nenájde niekto iný , čo by to chcel spraviť inak...

    Ale predsa , čo s tou zostatkovou cenou?
    Ďakujem.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    maska4 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Tak je to tak, ako som si myslela.Dúfajme, že sa nenájde niekto iný , čo by to chcel spraviť inak...

    Ale predsa , čo s tou zostatkovou cenou?
    Ďakujem.

    Poprosím o odpoveď + , ak by bolo N 1 čo potom s DPH ? Ďakujem.

    Automobil z trestnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.