Zavrieť

Porady

vyplatenie odstupneho

ahojte potrebovala by som info k vyplateniu odstupneho. pracovala som v jednej firme a ukoncila som pracovny pomer dohodou. vyplatili mi odstupne. nasla som si pracu v tej istej firme ale na inej pobocke. 6 dni som bola nezamestnana. chcela by som vediet ci musim vratit uz vyplatene odstupne alebo nie. za pomoc dakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jarmilkak Pozri príspevok
ahojte potrebovala by som info k vyplateniu odstupneho. pracovala som v jednej firme a ukoncila som pracovny pomer dohodou. vyplatili mi odstupne. nasla som si pracu v tej istej firme ale na inej pobocke. 6 dni som bola nezamestnana. chcela by som vediet ci musim vratit uz vyplatene odstupne alebo nie. za pomoc dakujem
ZP - Par. 76 , odst. 3 - Ak zamestnanec po skončení PP nastúpi opäť k tomu istému z-ľovi pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť.

Pri nástupe nepýtali vrátiť?
0 0
jarmilkak jarmilkak

jarmilkak je offline (nepripojený) jarmilkak

ved prave ziadaju, nieze by som ho minula ale nevedela som co v takom pripade. velmi pekne dakujem za pomoc
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jarmilkak Pozri príspevok
ved prave ziadaju, nieze by som ho minula ale nevedela som co v takom pripade. velmi pekne dakujem za pomoc
Tak žiadajú oprávnene, v zmysle ZP. Odstupné vráť a buď rada, že máš robotku.
0 0
jarmilkak jarmilkak

jarmilkak je offline (nepripojený) jarmilkak

dnes rano som zadala prikaz na vratenie, som rada ze mam pracu, tych 6 dni neistoty mi spravilo velky stres pri tom vsetkom co musim ... no ale kazdy mame to svoje, este raz Vam dakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jarmilkak Pozri príspevok
dnes rano som zadala prikaz na vratenie, som rada ze mam pracu, tych 6 dni neistoty mi spravilo velky stres pri tom vsetkom co musim ... no ale kazdy mame to svoje, este raz Vam dakujem
super, prajem Ti mnoho úspechov v práci a nech v nej nachádzaš potešenie
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
jarmilkak Pozri príspevok
dnes rano som zadala prikaz na vratenie, som rada ze mam pracu, tych 6 dni neistoty mi spravilo velky stres pri tom vsetkom co musim ... no ale kazdy mame to svoje, este raz Vam dakujem
Si asi šikulka, keď si si našla hneď prácu v inej pobočke.To odstupné je síce fajn, ale mať prácu, to je ešte lepšie. Stály príjem vždy poteší. Prajem Ti veľa úspechov a hlavne veľa zdravíčka k tej novej práci.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
Prosim prosim, poradte, potrebujem to vediet do vecera, kym nie je neskoro. O co ide? Pracovala som u zamestnavatela na dobu neurcitu uz rok, ked sa zrazu rozhodol (nebolo tam ziadne porusenie pracovnej discipliny, ani nic take, da sa povedat bezdovodne)ze uz ma tam nechce. Dal mi nutenu dovolenku, ked som ju vycerpala, povedala som mu, ze do prace musim prist podla zakona, on vsak trval na tom, ze nemam chodit a ze mam neplatene volno (akoze z jeho strany super gesto, do konca mesiaca ma necha prihlasenu, aby som nemusela na up a aby sa mi do konca mesiaca platili odvody). Niekde tu na porade som sa docitala, ze aj ked sa zamestnavatel sa so zamestnancom dohodne na vypovedi, ale je zo strany zamestnavatela, zamestnanec ma nárok na odstupne. Tak ma zaujima, ci mam narok na odstupne, ked podpisem vypoved dohodou,alebo nie.Vopred dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sabi306 Pozri príspevok
Prosim prosim, poradte, potrebujem to vediet do vecera, kym nie je neskoro. O co ide? Pracovala som u zamestnavatela na dobu neurcitu uz rok, ked sa zrazu rozhodol (nebolo tam ziadne porusenie pracovnej discipliny, ani nic take, da sa povedat bezdovodne)ze uz ma tam nechce. Dal mi nutenu dovolenku, ked som ju vycerpala, povedala som mu, ze do prace musim prist podla zakona, on vsak trval na tom, ze nemam chodit a ze mam neplatene volno (akoze z jeho strany super gesto, do konca mesiaca ma necha prihlasenu, aby som nemusela na up a aby sa mi do konca mesiaca platili odvody). Niekde tu na porade som sa docitala, ze aj ked sa zamestnavatel sa so zamestnancom dohodne na vypovedi, ale je zo strany zamestnavatela, zamestnanec ma nárok na odstupne. Tak ma zaujima, ci mam narok na odstupne, ked podpisem vypoved dohodou,alebo nie.Vopred dakujem
ÁNo, ak sa dohodnote na skončení PP dohodou z organiz. dôvodov, nárok na odstupné podľa §76ZP, ostáva zachovaný.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

sabi306 Pozri príspevok
Prosim prosim, poradte, potrebujem to vediet do vecera, kym nie je neskoro. O co ide? Pracovala som u zamestnavatela na dobu neurcitu uz rok, ked sa zrazu rozhodol (nebolo tam ziadne porusenie pracovnej discipliny, ani nic take, da sa povedat bezdovodne)ze uz ma tam nechce. Dal mi nutenu dovolenku, ked som ju vycerpala, povedala som mu, ze do prace musim prist podla zakona, on vsak trval na tom, ze nemam chodit a ze mam neplatene volno (akoze z jeho strany super gesto, do konca mesiaca ma necha prihlasenu, aby som nemusela na up a aby sa mi do konca mesiaca platili odvody). Niekde tu na porade som sa docitala, ze aj ked sa zamestnavatel sa so zamestnancom dohodne na vypovedi, ale je zo strany zamestnavatela, zamestnanec ma nárok na odstupne. Tak ma zaujima, ci mam narok na odstupne, ked podpisem vypoved dohodou,alebo nie.Vopred dakujem
Ale keď máš neplatené voľno-tak Ti musel prerušiť poistenie v Soc.poisťovni !
0 0
marika1 marika1

marika1 je offline (nepripojený) marika1

Vo výpovedi nesmieš mať § 60 - dohoda, iba § 63 odst.1 písm a-c.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
ja som ale pekna truba...uz druhy krat som sa nechala oklamat. Myslim ale ze uz teraz s tym nic neurobim. Alebo...? Mam podpisat dohodu a potom od nich ziadat odstupne, alebo ako mam postupovat.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

marika1 Pozri príspevok
Vo výpovedi nesmieš mať § 60 - dohoda, iba § 63 odst.1 písm a-c.
Prečo ?
viď ZP
§ 76

Odstupné a odchodné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marika1 Pozri príspevok
Vo výpovedi nesmieš mať § 60 - dohoda, iba § 63 odst.1 písm a-c.
Nie je to správny názor.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
pojdem tam, podpisem vypoved dohodou a co dalej? niekde som si precitala, ze ja musim poziadat o vyplatenie odstupneho.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sabi306 Pozri príspevok
pojdem tam, podpisem vypoved dohodou a co dalej? niekde som si precitala, ze ja musim poziadat o vyplatenie odstupneho.
Nebude to výpoveď dohodou, ale dohoda z organiz. dôvodov. O odstupné netreba žiadať, naň má zamestnanec právny nárok podľa § 76ZP.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
takze je teda jedno, aky tam bude §? v zivote nikomu nevyplatili odstupne, vzdy sa to snazili urobit tak, aby nemuseli
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sabi306 Pozri príspevok
takze je teda jedno, aky tam bude §? v zivote nikomu nevyplatili odstupne, vzdy sa to snazili urobit tak, aby nemuseli
Nie, nie je jedno. Nárok na odstupné : buď § 63 - výpoveď z organiz. dôvodov, alebo dohoda o skončení PP § 60- z organiz. dôvodov.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
cize tam musi byt to "z organizacnych dovodov"? takze ked to tam nebude, tak nemam narok na odstupne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sabi306 Pozri príspevok
cize tam musi byt to "z organizacnych dovodov"? takze ked to tam nebude, tak nemam narok na odstupne
Áno, presne tak, pri dohode to musí byť uvedené, veď som Ti to písala už vyššie.
0 0
sabi306 sabi306

sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac
Dakujem:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať