Zavrieť

Porady

kreslenie

nazdar poradaci,vie mi niekto poradit ako sa da jednoduchsie obkreslit napr.odfoteny vykres?(pozri prilohu)
ja to robim v exceli no je to hrozne pracne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    jokova Pozri príspevok
    nazdar poradaci,vie mi niekto poradit ako sa da jednoduchsie obkreslit napr.odfoteny vykres?(pozri prilohu)
    ja to robim v exceli no je to hrozne pracne
    chýba príloha

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    jokova Pozri príspevok
    a nieco zadarmo? pre moju potrebu je to prilis zlozite a drahe
    posílam odkaz z Brna...zkus tohle:http://www.rhino3d.cz/download.html
    http://www.sosej.cz/Rhino-3d.html

    myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

    myfleetwood
    no neviem neviem...Rhinoceros je program urceny na 3D modelovanie, a na prekreslovanie bitmapovych obrazkov je podla mna urcite nevhodny. Naviac tiez to nie je freeware /cize nie je zadarmo/. Nechce sa mi hladat jeho predajne ceny po nete, ale radovo okolo 500 - 700 Eur...

    K tvojej otazke. Potrebujes bitmapovy editor, ktory je zadarmo. Co ma napada, aj ked ja ho osobne nepouzivam je Gimp.Stiahnut si ho mozes na adrese:
    www.gimp.org

    Inou variantou je Corel. ( tento pouzivam). Nova aktualna verzia sice stoji tiez ako vyssie menovany Rhinoceros, ale starsie verzie, ked su v predaji, tak sa predavaju za znacne nizsiu cenu, detto aj verzie pre domace pouzitie sa predavaju lacnejsie.
    napr. tu:
    http://www.alza.sk/corel/v1389.htm?k...FVITzAodUUhv2w
    je home verzia Corelu za cca 67 E plus DPH

    No a este by sa ti mozno oplatilo pobludit po nete. Pokial hladas nieco zadarmo na prekreslovanie jednoduchych vykresov, myslim ze existuju aj Cad programy 2D, ktore su free. Ak na nejaky rozumny natrafim tak ho sem este pridam.

    myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

    myfleetwood
    a tak som este trosku pobludil na nete a pokial hladas nieco free, tak ti pridavam link. kde mas 2D free programy. Snad si vyberies

    http://free.tcad.sk/cad2d/

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A neskúšal si to dať urobiť nejakým študentom? Myslím, že peniaze by sa im hodili a ty sa nemusíš trápiť s excelom.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja mám osobnú skúsenosť, že než mám niečo obkresliť, tak to radšej komplet prekreslím - vektorove. Časovo to vychádza možno ešte kratšie, ale hlavne mám plnohodnotný presný výkres.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Ak máš toho viac, oplatilo by sa investovať do programu PDF2CAD. Je to program, ktorý prekonvertuje výkres uložený v PDF formáte do formátu DWG, čo je formát CAD výkresov. A tie sa potom dajú rôzne upravovať podľa potreby. Formát DWG alebo DXF dnes už prečíta každý bežný 2D CAD. My sme vo firme tento program dostali zadarmo pri kúpe ZW CAD. Je to obdoba AutoCad. A celé to stálo asi 14 000,- Sk.

    jokova je offline (nepripojený) jokova

    jokova
    nieje toho vela 2 az 3 vykresy do mesiaca a studentom to nemzem dat spravit lebo tam stale nieco dopisujem

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //studentom to nemzem dat spravit lebo tam stale nieco dopisujem
    Veď oni ti to len prekreslia. Ty si to už upravíš podľa potreby. Daj im zarobiť
    Mne sa osvedcil vektorovy program Inkscape, je zadarmo.
    Celkom dobre zvlada prevod obrazku do vektorov (ciar), ktore sa daju nasledne upravovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.