Zavrieť

Porady

Domáci pletací stroj

Ahojte,
rada by som si kupila takuto vymozenost do domacnosti, ale nic o tom neviem. Rada by som sa dozvedela vase skusenosti, rady, napady a doporucenia ohladne kupy a naslednej obsluhy, prace a vyrobkov z tejto " masinky ". Som uplny novacik - zaciatocnik - amater
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ked nemate skusenosti, nic to. Vedeli by ste mi aspon niekto poradit, kde taky stroj mam kupit? Nic poriadne som nenasla. Dakujem

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    wegamizi Pozri príspevok
    Ked nemate skusenosti, nic to. Vedeli by ste mi aspon niekto poradit, kde taky stroj mam kupit? Nic poriadne som nenasla. Dakujem
    Ahoj, ja som voľakedy dávno bola závislá od pletenia, celé roky som plietla v rukách, až som to už nestíhala (plietla som pre celú rodinu,známych,ich známych,spolužiakov) ,tak som si chcela zohnať stroj na pletenie.V tých časoch ...hrôza , nikde nič, horko ťažko jednej známej - jedna známa našla na "pôjde" starú jednoložkovú Dopletu . Rozobrala som ju na šrofiky, vyčistila,naolejovala - a Dopleta šlapala ako nová . Potom prišla nežná revolúcia a na trh začali prichádzať zo západu novinky : Pletacie stroje, robili aj dierky, vzorky, vrkoče - paráda! Aj som raz bola pozrieť v Žiline v jednej predajni-značka Brother-myslím ,ale tie sto tisícové ceny ma vyhnali domov.....Od tej doby som skončila s pletením, aj strojovým aj ručným . Našla som si inú zábavku , a zatiaľ mi to nechýba .
    Jedného času boli tieto stroje v ponuke aj v Trenčíne .

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    wegamizi Pozri príspevok
    Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem
    Nem boj -teraz je kríza ,tak možno aj stroje zlacneli .

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    No zistila som, ze je to radovo cca tak od 1660€ ( 50.000 Sk ) do 3320€ ( 100.000 Sk ). Je to fakt dost, ani kriza nepomohla Skusim asi z druhej ruky cez inzeraty, mozno nieco objavim. Inac dakujem za povzbudenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wegamizi Pozri príspevok
    No zistila som, ze je to radovo cca tak od 1660€ ( 50.000 Sk ) do 3320€ ( 100.000 Sk ). Je to fakt dost, ani kriza nepomohla Skusim asi z druhej ruky cez inzeraty, mozno nieco objavim. Inac dakujem za povzbudenie
    zadaj do google ručný pletací stroj, je tam veľa ponúk na predaj, napr. táto

    http://predaj.slando.sk/bratislava/d..._14370649.html

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    wegamizi Pozri príspevok
    Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem
    ..

    ..kedysi som pre synkov plietla v rukách a aj na Doplete..a Dopletu ešte mám a ak chceš, darujem ti ju..lebo ja už nepletiem..ale aspoň by si sa naučila..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri terajších cenách priadze sa už ručné ani strojové pletenie nevypláca - iba ak ako relax na krátenie dlhých zimných večerov.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Tak dievcence moje, to je vsetko pravda. Viem, ze priadze su pomerne drahe, ale chcem skusit pre seba nejake kusky vykuzlit. Mam dost casu, tak nech som uzitocna

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Včera som si od babky doniesla asi 30 /alebo viac/ ročnú jednolôžkovú Dopletu aj s návodom Trochu som ju vyčistila a fungujeeee
    Nahadzovanie 1. riadku, základné fungovanie stroja a ukončovanie som pochopila
    Čo som zatiaľ nepochopila je pletenie rôznofarebných vzorov
    Babka mi pribalila jednu veľkú tašku bavlniek a priadzí a pár vzorov, ktoré vykúzlila ručne aj na stroji. Takže môžem skúšať, snáď sa mi podarí stihnúť i nejaký vianočný darček
    Ak by ste mali nejaké postupy ako na to, pomohlo by mi...

    PS: Babka už tento stroj roky nepoužívala a nevie si spomenúť, ako na to
    Dúfam, že nie som

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    zbytky vlny kúpiš aj na mimibazár.sk, sama sa chystám ponúknuť, len niet času vytriediť, nafotiť a tak

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ak máte niekto záujem, tak doma pod posteľou máme jeden pletací stroj, ale bolo by ho treba dať "do pucu".
    Neplietli sme na ňom snáď 15 rokov, hádam aj viac.

    lbsV je offline (nepripojený) lbsV

    lbsV
    dobry den, neviem ci je tato tema este stale aktualna, ale mal by som zaujem o tem pletaci stroj spod postele, ak je ten stroj este pod postelou a vy ho uz nepotrebujete dajte vediet na: lubosko_pab (zavinac) pobox.sk

    ankah je offline (nepripojený) ankah

    ankah
    jeeej .. aj mne by sa pačilo niečo take - myslím ten stroj .. ponuknite ak niekto máte ,.. rada by som niečo uplietla dcerke .. ďakujem ANKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.