Zavrieť

Porady

vyplatená poistka

Dobrý deň.
Včera som dostal oznámenie o zaslaní vyplatenej poistky poisťovňou na môj účet za úraz mojej dcery...došlo to síce v termíne, ale trošku ma zamrzelo že tak málo..mala úraz, vyskočilo jej jabĺčko v kolene a liečba trvala vyše mesiaca...podľa bodového ohodnetenia maximum čo jej mohli vyplatiť je 500€ a oni jej poslali len 100€...nemáte pocit, že to je nejak málo?..platím poistku 20€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Platis poistku 20 eur mesacne?Alebo stvrtrocne?Ja som mala zlomenu ruku,marodila som 2 a pol mesiaca a dostala som 22000 sk....Ja platim stvrtrocne 29 eur.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Včera som dostal oznámenie o zaslaní vyplatenej poistky poisťovňou na môj účet za úraz mojej dcery...došlo to síce v termíne, ale trošku ma zamrzelo že tak málo..mala úraz, vyskočilo jej jabĺčko v kolene a liečba trvala vyše mesiaca...podľa bodového ohodnetenia maximum čo jej mohli vyplatiť je 500€ a oni jej poslali len 100€...nemáte pocit, že to je nejak málo?..platím poistku 20€.
    Z uvedeného sa nedá povedať, či je to veľa alebo málo. V prvom rade, ako už bolo povedané, si nepovedal, či tých 20 € je ročne alebo ako.

    Potom si nenapísal, čo je to za poistku - predpokladám, že je to úrazová. V takom prípade máš vo všeobecných poistných podmienkach presne stanovené percento náhrady za jednotlivé úrazy. Treba si to tam pozrieť a podľa percenta sa dá vypočítať náhrada podľa poistnej sumy. Niekedy nie je podstatná dĺžka liečenia, ale typ zranenia.

    A z čoho vychádzaš, že jej mohli vyplatiť 500 €?

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...už som to zistil ako to je, doktor mi to ohodnotil len na 6 percent z úrazovej poistky , ktorá je na sumu 50000 korún, takže vyplatili len 6 percent...čo je 100€...tých 500€ je podľa bodovníka zo zákona 437/2004.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.