Zavrieť

Porady

opäť susedské vzťahy

Tak som o niečo múdrejšia, ale bojím sa, že sme na krk zobrali veĺké bremeno...po geodetickom vztíčení pozemku vyšla najavo skutočnosť...sused....za prvé už dlhé roky na čierno užíva pozemky, ktoré mu nepatria a dokoca si dovolil pristaviť k svojej hale prístavbu, ktorá je, ale celá na cudzom pozemku(pozemok spravuje S pozemkový fond, nemá ho v prenájme...informovali sme sa)a dokonca 30cm stavby je na našom pozemku, stavbu má načierno, čo je samozrejmé, keďže stojí na cudzích pozemkoch....ďaľšia vec je, že na našom pozemku parkuje vlečky, traktori a tak a nechce sa vysťakovať)...nedá sa s ním komunikovať, z pozemku nie a nie sa vysťahovať, ako sa takéto veci riešia? A ešte mám otázku ak má niekto nelegálnu skládku (hnoj), nespĺňa ani predpisy,dokonca je na cudzom pozemku...čo mu z toho hrozí? ďakujem za rady....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Idem riesit podobnu zalezitost - drevene budy na skladovanie haraburd na mojom pozemku. Dotycnu osobu idem pisomne (doporucene) vyzvat na vypratanie do urciteho terminu, prilozim kopiu geom. planu so zakreslnymi budami a ked to dotycna osoba k uvedenemu terminu neodprace - neprihlasi sa k vlastnictvu tak budy odstranim. Niektory ludia su vyslovene drzy a bezocivy, na cudzich pozemkoch 20 - rokov skladuju stav. material, odpad zo stavby a ked ich upozornite, tak len povedia, ze ich to nie je, odpracte si to ked vam to zavadzia.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Vyhladat pravnika a ten mu posle upozornenie a dalej prikaz az pokial ho to bude bavit.

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    V prvom rade by som navrhovala ísť na stavebný úrad a nahlásiť nelegálnu stavbu, resp. časť stavby. Stojí na tvojom pozemku a ty povolenie na stavbu nemáš.
    Na svoj pozemok daj tabuľu - súkromný pozemok, zákaz parkovania. Daj mu nejaký čas, a ak tam bude parkovať ďalej, nahlás na polícii.
    So skládkou hnoja sa obráť na úrad životného prostredia.

    Nezávidím ti túto situáciu, prajem pevné nervy pri vybavovaní.

    opäť susedské vzťahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.