Zavrieť

Porady

záchrana starého kmeňa

mám možnosť zohnať krásny odrezaný starý kmeň (priemer 1m), ktorý je dutý a vo výške asi 1,5 m rastú z neho tri ramená.Chcel by som ho umiestniť v okrasnej záhrade. Kmeň nie je je práchnivý ale predsa len hodne starý,viete mi poradiť ako ho "vypreparovať" aby ešťe niečo vydržal?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...tú dutú časť vypáliť mierne ohňom , natrieť náterom odolným voči vode a to isté urobiť na vonkajšej časti.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Snažil by som sa ten kmeň osadiť tak, aby sa čo najmenej dotýkal zeme. Dá sa napríklad použiť hrubý štrk.

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    žial ten dutý stred vypálit nepôjde, a zvonka by som rád ponechal jeho prírodné farby, ale ten štrk použijem a upevním ho na nejaké konzoly.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Dá sa aj osadiť priamo do hrubšieho štrku, ale aj konzoly sú dobré. Ešte mi napadlo, že by asi bolo dobré odstrániť kôru a určite prípadné nezdravé drevo.
    Držím palce.

    karino je offline (nepripojený) karino

    karino
    no ja by som dal koru dole a naockoval by som ho hlivou ustricovou ono totiz strom ludovo povedane zomrel a tak jeho rozklad je len samozrejmy takze spojim dve veci do jedneho ale to je len moj pohlad z jednej strany

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    karino Pozri príspevok
    no ja by som dal koru dole a naockoval by som ho hlivou ustricovou ono totiz strom ludovo povedane zomrel a tak jeho rozklad je len samozrejmy takze spojim dve veci do jedneho ale to je len moj pohlad z jednej strany
    Keďže kmeň je starý, asi sa už dostal do kontaktu s hubami, takže to naočkovanie hlivou by sa pravdepodobne nevydarilo, otázka však je či by sa aj v prípade úspechu majiteľ kmeňa tešil z toho že mu kmeň hliva rozloží behom roka dvoch sa rozsype na prášok, dotaz bol ako naopak kmeň uchovať čo najdlhšie, alebo som to zle pochopil?

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    nie Wabi, pochopil si uplne presne. A uz aj mam riesenie-2x proti pliesnam napustit (uz aj mam hotovo)a na zaklade odporucania kamarata ktory zachranoval zachranuje drevenice- napustit bezfarebnou fermezou.

    záchrana starého kmeňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.