Zavrieť

Porady

Zníženie počtu osôb v domácnosti-byt.

Zdravím poraďákov,syn nastupuje na vysokú školu,a domov bude chodiť na výkend.Dá sa na bytovom syn odhlásiť z platenia za smeti a podobne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predpokladá sa, že každý človek "produkuje" odpad...
    Poplatky sa platia na adrese trvalého bydliska.

    inga26 je offline (nepripojený) inga26

    inga26
    Na mestskom alebo obecnom úrade ti po predložení dokladu o štúdiu a ubytovaní mimo miesta trvalého pobytu poplatok za KO znížia.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    arizona
    Predpokladá sa, že každý človek "produkuje" odpad...
    Poplatky sa platia na adrese trvalého bydliska.
    V tomto prípade by potom produkoval odpad aj v mieste pobytu štúdia. A poplatkoch za ubytovanie (napr. poplatky za internát) je už integrovaný poplatok za odpad. Pokiaľ by sa teda platilo za neho v mieste trvalého bydliska za TKO a zároveň aj v mieste prechodného pobytu = internát, platil by dvakrát za jedno a to isté (ak v mieste A vyprodukuje odpad, logicky v mieste B ho produkovať nemôže). Na základe potvrdenia o štúdiu a ubytovaní mu obec zníži poplatok v mieste bydliska (buď pomerne, alebo vypočíta podľa dní prítomnosti).

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    fachman Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov,syn nastupuje na vysokú školu,a domov bude chodiť na výkend.Dá sa na bytovom syn odhlásiť z platenia za smeti a podobne? Ďakujem.
    dcéra býva druhý rok na internáte, tento víkend priniesla potvrdenie z internátu, zanesieme ho na MÚ tetuške, ktorá má na starosti smeti a budeme mať aj tento rok zľavu...(potvrdenie stačí doniesť do konca januára...nepamätám presne)

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Syn študuje v Košiciach, kde má prechodné bydlisko, v KE platí za odpad mestu, v mieste trvalého bydliska má zľavu ako študent, problém je v predkladaní potvrdenia o platení v KE, musí zaplatiľ mestu za vystavenie potvrdenia 3,50€ a v mieste trvalého pobytu je zľava 6€ rok. Aj takto sa plní mestská kasa.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    58vlasta Pozri príspevok
    Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.
    Moja dcéra bola svojho času zamestnaná na Cypruse .
    Chcel som ju teda odhlásiť , no keď mi bolo oznámené , čo všetko musím dokladovať , tak som sa na to vy ....
    Vrchol všetkého bolo , že som mal doložiť pracovnú zmluvu , samozrejme preloženú z originálu , overenú ......spočítal som si náklady , tak som radšej platil za smetie ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    alla66 Pozri príspevok
    dcéra býva druhý rok na internáte, tento víkend priniesla potvrdenie z internátu, zanesieme ho na MÚ tetuške, ktorá má na starosti smeti a budeme mať aj tento rok zľavu...(potvrdenie stačí doniesť do konca januára...nepamätám presne)
    To potvrdenie, ked prinesies, zabezpecuje zlavu na nasledujuci rok, nie na tento.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Prvú zľavu sme mali už tento rok, a nové potvrdenie platí od 2010. preto som napísala, že ho stačí doniesť koncom januára, alebo februára. dátumy si nedržím v hlave... odovzdám ho teraz a mám pokoj.

    inga26 je offline (nepripojený) inga26

    inga26
    58vlasta Pozri príspevok
    Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.
    Vlasti, v tvojom prípade by malo stačiť overené čestné prehlásenie o synovom dlhodobom pobyte v zahraničí. (výhodnejšie overia na matrike, notár pýta viac eurátok)

    foza je offline (nepripojený) foza

    večná optimistka foza
    Zľavu na KO máš, ale musíš doložiť potvrdenie o štúdiu syna a na bytovom družstve ho tiež odhlás príp. sa dohodni na platení alikvotnej čiastky pokiaľ cez víkendy a prázdniny býva doma. Tiež sme nedávno odhlásili dcéru a spravilo to cca10€,- za mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.