Zavrieť

Porady

prepis elektrickej energie a plynu

Dobrý deň chcem sa opýtať,či môžme i napriek tomu,že ešte nebolo dedičské konanie urobiť prepis elektrickej energie,prípadne dať ju odpojiť alebo znížiť na minimum v rodinnom dome,v ktorom svokor žil.,to isté by ma zaujímalo aj ohľadom plynu.
Dom bude neobývaný a myslím,že je zbytočné všetko platiť.Máte s tým niekto skúsenosť,viete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    tajnostkárka Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem sa opýtať,či môžme i napriek tomu,že ešte nebolo dedičské konanie urobiť prepis elektrickej energie,prípadne dať ju odpojiť alebo znížiť na minimum v rodinnom dome,v ktorom svokor žil.,to isté by ma zaujímalo aj ohľadom plynu.
    Dom bude neobývaný a myslím,že je zbytočné všetko platiť.Máte s tým niekto skúsenosť,viete mi poradiť?

    Elektrinu som prehlasovala cez telefón. poslali mi domov dve zmluvy, jednu zmluvu som podpísala a poslala naspäť...nemusíš čakať na dedičské konanie, môžeš prejsť na nižšiu taxu a menej platiť. Okrem zákazníckej linky 0850 111 555 možno využiť internet,e-mail, fax a poštu. Prostredníctvom zákazníckej linky možno riešiť:
    - zmluvné záležitosti (dohodnutie zmluvy o dodávke elektriny, zmenu kontaktných údajov zákazníka, zmenu sadzby, zmenu výšky zálohy, zmenu odberateľa, reklamácie a pod.)
    - riešenie technických záležitostí (pripojenie nového odberu, nahlásenie stavu elektromeru, informácie o trvaní platnosti nízkej tarify (HDO) a pod.
    - komplexný informačný servis (postup pri vybavovaní záležitostí s odberom elektriny, poradenstvo v oblasti využívania elektrickej energie, vysvetlenie údajov na faktúre, informácie o cenách a pod.)

    prepis plynu > http://www.spp.sk/zakaznici/domacnos...im-pripojenim/
    Naposledy upravil alla66 : 03.10.09 at 14:45

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    tajnostkárka Pozri príspevok
    a čo sa týka plynu je to ako?
    Zdedili ste nehnuteľnosť po majiteľovi, ktorý zemný plyn využíval a platil zaň, to znamená, že máte inštalovaný a funkčný plynomer. Aby ste mohli plyn využívať aj vy, musíte doručiť úmrtný list pôvodného majiteľa a ďalej postupovať podľa krokov...

    [hore]Pôvodný zákazník zomrel, novým zákazníkom je dedič – potomok, (viď ako bod 1.) + potreba doručiť úmrtný list pôvodného majiteľa (plynomer funkčný, inštalovaný)


    V tomto prípade treba postupovať podľa nasledujúcich krokov:

    1. musí sa uskutočniť zmena majiteľa odberného zariadenia, a to tak, že nový majiteľ nehnuteľnosti predloží úmrtný list pôvodného majiteľa a údaje a doklady potrebné k uzatvoreniu zmluvy o dodávke plynu
    2. Následne je potrebné uskutočniť prihlásenie nového majiteľa, k čomu sú potrebné nasledovné údaje a doklady:

      • meno a priezvisko zákazníka
      • trvalé bydlisko
      • dátum narodenia
      • adresa poštového styku
      • kontaktné údaje (telefón, mail)
      • spôsob uhrádzania platieb (inkaso, prevodný príkaz, SIPO, PPPU)
      • č.bankového účtu zákazníka (ak si vyberiete bezhotovostný spôsob platenia)
      • predpokladaná spotreba v kWh (m3)
      • druh zazmluvnenej tarify
      • periodicita preddavkových platieb (Klasicky-mesačne, Pohodlne – štvrťročne, polročne, ročne)
      • výška preddavkových platieb
      • adresa odberného miesta
      • číslo meradla
      • stav meradla
      • dátum prihlásenia


    [hore]Doklady k identifikácii potrebné pre uzavretie zmluvy



    1. preukaz totožnosti k nahliadnutiu pri osobnom kontakte (napr. Občiansky preukaz, v prípade cudzieho štátneho príslušníka Cestovný pas, doklad o povolení trvalého pobytu a pod.)
    2. kópia splnomocenstva, ak sa zákazník dal zastupovať

    Zákazník môže


    [hore]Prihlásenie môžete realizovať:



    • osobne, návštevou najbližšieho Zákazníckeho centra SPP,
    • písomne, zaslaním na adresu SPP, a. s.
    • faxom, na číslo 02/58 69 90 00,
    • e-mailom, na adresu zakaznickalinka@spp.sk, súčasťou ktorého bude naskenovaná vyplnená a podpísaná žiadosť o zmenu odberateľa na odbernom mieste a naskenovaný úmrtný list (ak sa zákazník dal zastupovať tak aj naskenované plnomocenstvo).

    tieto informácie si mala v linku
    tajnostkárka
    ahha ďakujem prepáč ja som ešte trochu v šoku svokra sme pochovali len včera a neviem čo robiť ďalej a do dedičského konanie čakať nemôžem,.lebo je to veľký dom náročný na financie

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    prijmi úprimnú sústrasť
    nič sa nestalo, zmenu môžeš uskutočniť okamžite, dnes, zajtra....

    prepis elektrickej energie a plynu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.