Zavrieť

Porady

upomienka

Od orange som dostala upomienku za oneskorenú úhradu faktúry - účtujem správe 545/321? Vrelé díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    518.- ide o poskytnutie služby, vytvorenie upomienky-poskytnutie služby=náklady súvisiace s vykonaním prác-upomienky.

    Nejde o pokutu, ani o penále.
    Naposledy upravil betka : 05.10.09 at 08:34

    137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

    137Cs
    betka Pozri príspevok
    518.- ide o poskytnutie služby, vytvorenie upomienky-poskytnutie služby=náklady súvisiace s vykonaním prác-upomienky.

    Nejde o pokutu, ani o penále.
    Ide o zmluvnú pokutu, ktorá sa má účtovať na účet 544. Ak by šlo o službu (518), ORANGE by bol povinný k tejto sume účtovať DPH. A upomienky ORANGE za oneskorené úhrady sú fakturované bez DPH...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Upomienka Orange: jednorazový poplatok sankčného charakteru za túto upomienku ................
    Z dovodu, že v tomto prípade ide o poplatok sankčného charakteru, nebude Vám vyhotovená FA v zmysle z o DPH, nakolko takýto druh poplatku nepodlieha DPH

    Upomienka T-COM=
    Jednorázové poplatky:-zmluvná pokuta za nedodržanie splatnosti.

    Priznávam, je to tak a máte pravdu. (Pozerala som tento rok, ale som si istá, že v minulosti neboli presne takto špecifikované)

    137Cs je offline (nepripojený) 137Cs

    137Cs
    betka Pozri príspevok
    (Pozerala som tento rok, ale som si istá, že v minulosti neboli presne takto špecifikované)
    Boli. Minimálne 2-3 roky dozadu. V tzv. Všeobecných zmluvných podmienkach resp. aspoň v ich prílohe (cenníku služieb a poplatkov) jednotlivých poskytovateľov telekomunikačných služieb. T-COM mal napr. priamo v podmienkach text:
    /18-1 Zmluvná pokuta za nedodržanie doby splatnosti faktúry uvedenej na faktúre: cena bez DPH 50,00 Sk (DPH 19% sa neuplatňuje). ( Ak je vyúčtovaných viac služieb jednou faktúrou, zmluvná pokuta sa uplatňuje len raz.).
    ORANGE to mal uvedené tuším len v cenníku, ktorý je súčasťou VZP. Ale fakt je, že mnohí tieto položky účtovali buď ako službu, alebo na účet 545 ako nedaňový výdavok. Keďže však ide o sankciu dohodnutú v zmluve, správny účet je 544 a položka je daňovým výdavkom až po zaplatení v zmysle § 17/21 ZDP (dúfam, že mám poruke aktuálne znenie...)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.