Zavrieť

Porady

výška spotrebnej dane

ak nakúpim lieh zo zahraničia, aká je prosím výška spotrebnej dane, ktorú musím zaplatiť? ďakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Tak na odpoveď na takúto otázku zúfalo chýbajú informácie... Takže sa dá poradiť iba všeobecne:

    Zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu

    § 5 Základ dane, výpočet dane

    (1) Základom dane je množstvo liehu vyjadrené v hektolitroch 100 % alkoholu (ďalej len "hl a.") pri teplote 20 oC.

    (2) Alkoholom na účely tohto zákona sa rozumie etylalkohol v zmesi s inými alkoholmi a prchavými látkami, pričom objemová koncentrácia alkoholu sa zistí a vypočíta spôsobom podľa osobitného predpisu.3)

    (3) Daň sa vypočíta ako súčin základu dane a príslušnej sadzby dane.

    (4) Odvodenou jednotkou množstva liehu je liter 100 % alkoholu (ďalej len "l a.") pri teplote 20 oC.

    (5) Základ dane v hl a. sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta.


    § 6
    Sadzba dane

    (1) Sadzba dane sa ustanovuje takto:

    a) základná sadzba dane 939, 38 eura/hl a.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Keďže výška spotrebnej dane sa vypočíta ako základ dane x sadzba, tak je potrebné vedieť množstvo liehu a jeho % alkoholu...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    ewita888 Pozri príspevok
    aké info ešte treba.. ide napr. o 40% alkohol.. nie z krajiny Eú..
    Ide o to, či to bude obchodný tovar alebo len tovar na osobnú spotrebu dovážaný v osobnej batožine.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    elaurie Pozri príspevok
    Keďže výška spotrebnej dane sa vypočíta ako základ dane x sadzba, tak je potrebné vedieť množstvo liehu a jeho % alkoholu...
    už som si to vyrátala vychádza to 113,2 na liter 4O% alkoholu.. a vobec nemusíš mať koľko litrov..

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    ewita888 Pozri príspevok
    už som si to vyrátala vychádza to 113,2 na liter 4O% alkoholu.. a vobec nemusíš mať koľko litrov..
    A to mieniš doviezť iba jednu fľašu? Vždy bude potrebné vynásobiť percentulálny obsah alkoholu množstvom.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Excise Duty Pozri príspevok
    A to mieniš doviezť iba jednu fľašu? Vždy bude potrebné vynásobiť percentulálny obsah alkoholu množstvom.
    ja som chcela vediet iba dan na liter 40% alkoholu, viem, že si to mám vynásobit množstvnom..

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    ewita888 Pozri príspevok
    ja som chcela vediet iba dan na liter 40% alkoholu, viem, že si to mám vynásobit množstvnom..
    Tak potom takto bolo treba formulovat otázku ...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    elaurie Pozri príspevok
    Tak potom takto bolo treba formulovat otázku ...
    ja viem, som si to uvedomila potom ...len som myslela, že tam je nejaká pevná percentuálna sadzba dane, napr. 25% abo čo.. až po prečítaní zákona som sa uvedomila.. inak dík za ochotu..

    výška spotrebnej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.