Zavrieť

Porady

Clo a DPH

Prosím Vás, ako sa vypočíta clo a dph, ak by som objednala tovar z USA v hodnote cca. 120,-€. Dlho som neobjednávala a viem že došlo k nejakým zmenám v zákone. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    svatava Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako sa vypočíta clo a dph, ak by som objednala tovar z USA v hodnote cca. 120,-€. Dlho som neobjednávala a viem že došlo k nejakým zmenám v zákone. Ďakujem.
    Ak hodnota tovaru nepresiahne hodnotu 150 €, potom je oslobodený od cla ale od DPH je oslobodený len ak jeho hodnota nepresiahne 22 €.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    po lopate: predrazi sa ti to o 19% ...

    pozor ale nasa dph sa pocita s celkovej ceny, teda vratane prepravy...

    svatava je offline (nepripojený) svatava

    svatava
    Excise Duty Pozri príspevok
    Ak hodnota tovaru nepresiahne hodnotu 150 €, potom je oslobodený od cla ale od DPH je oslobodený len ak jeho hodnota nepresiahne 22 €.
    Čiže clo ostalo povôdné, k zmene došlo v DPH, tak to sa mi predraží, škoda. Ďakujem za odpoveď.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    neviem kedy naposledy ste riesili nieco na colnici... ale clo sa mohlo zmenit... zalezi od druhu tovaru.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    ajty Pozri príspevok
    neviem kedy naposledy ste riesili nieco na colnici... ale clo sa mohlo zmenit... zalezi od druhu tovaru.
    Na ktorý príspevok je táto reakcia? Ktoré clo sa mohlo zmeniť?

    miroB12 je offline (nepripojený) miroB12

    miroB12
    nedá sa požiadat neako o vratenie tej dane alebo neaky sposob aby som ju nemusel platiť

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    colne sadzby sa menia...je mozne, ze minuly rok bola na danu komoditu ina colna sadzba...
    Ahojte!
    Dúfam, že nevadí, že to tu znova obnovím, ale potreboval by som vedieť nejaké informácie ohľadom nákupu v USA.

    Chcem si tam kúpiť model auta na diaľkové ovládanie a keďže taký typ sa na SK ani CZ trhu nedá zohnať, tak mi ostalo len ďaleké zahraničie (USA).

    Model stojí 399 US dolárov a poštovné je cca 63 US dolárov. Keďže je do dosť veľká čiastka, tak sa nevyhnem colnému konaniu. Colný prepočet dolár na € je cca 1,42 niečo. Jediné rozumné CLO som v tom viac ako 800 stranovom dokumente našiel 4,7% alebo 0% (nie som si istý). DPH je asi 19% (tipujem). Takže ak tomu dobre rozumiem, tak 399+63 doláčov zaplatím cez platbu kartou a keď mi to príde na slovensko, tak na colnici zaplatím CLO + DPH a tam mi vydajú balík?
    Číže kartou zaplatím (399+63)/1,423KURZ + nejaký poplatok za zahraničný príkaz = cca 324,67€
    Na colnici zaplatím (399+63)/1,42KURZ*1,047CLO*1,19DPH=405,37€ - 324,67€ZAPLATENEKARTOU = 80,7€? Takže na colnici zaplatím 80,7€ (cca)

    Dobre som si to vypočítal? Pozeral som stránku colnej správy a tá je skôr vhodná pre obchodníkov, ako pre súkromné osoby... Je tam úplna radosť hľadať...

    Ďakujem za všetky rady, nerád by som sa popálil. Dúfam, že to mám dobre a ak áno, tak hneď nakupujem

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak by bolo clo 4,7%, tak vypocet by mal byt takyto:

    324,67 / 100 * 4,7 = 15,26

    a dph:

    ( 324,67 + 15,26 ) * 0,19 = 64,59

    spolu by si mal na colnici (resp. kurierovi) zaplatit 79,85 euro...

    Neviem ale aky kurz pouziju pri prepocte na dolare (z kt. dna) a tato suma moze byt rozdielna oproti tej, kt. ti z uctu stiahli... kvoli rozdielnosti pouzitych kurzov...

    Alebo sa dohodnut s predajcom, aby na krabicu napisal GIFT a aby fakturu neprikladal do balika, lebo colnici mozu balik otvorit a vdaka prilozenej fakture by ti ho preclili... ak by ti ju dovnutra nevlozili, tak by sa ta clo nemalo tykat...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.