Zavrieť

Porady

moznost zamestnania pri ID

Chcela by som sa opýtať,že či pri poberaní invalidného dôchodku je nejaké obmedzenie na prácu.Zaujíma ma hlavne to,či takáto osoba môže pracovať v nočných smenách a v zdraviu škodlivom prostredí ,respektíve či môže pracovať v inej ako jednosmennej prevádzke.

Za odpoved všetkým vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Emily68 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať,že či pri poberaní invalidného dôchodku je nejaké obmedzenie na prácu.Zaujíma ma hlavne to,či takáto osoba môže pracovať v nočných smenách a v zdraviu škodlivom prostredí ,respektíve či môže pracovať v inej ako jednosmennej prevádzke.

    Za odpoved všetkým vopred ďakujem
    Osoba z ID, môže pracovať tam kde jej to SP svojim posudkom nezakáže.
    Ak napíše do posudku, že nemá pracovať v noci, tak tá osoba s ID by toto mala rešpektovať a mala by sa takej práci vyhýbať.

    edukator je offline (nepripojený) edukator

    edukator
    Všetko sa odvíja od zdravotného postihnutia. Ak osoba zo zdravotným postihnutím zvládne pracovať v nočných smenách, môže tak urobiť. ID môže pracovať na plný úväzok, môže byť SZČO, môže zamestnávať, môže pracovať v chránenej dielni. Ak sa mu nechce a je ID mu postačuje k zabezpečeniu životných potrieb - nemusí pracovať(Čo asi nikto). Je dôležité nedať sa vyradiť z evidencie nezamestnaných
    na úrade práce(možnosti rekvalifikácie, príspevky na živnosť ap.)

    moznost zamestnania pri ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.