Zavrieť

Porady

Odpisy IM pri predaji

Dobrý deň.
Potrebovala by som vedieť v akej výške si môžem v roku 2009 uplatniť daňové odpisy zo stroja, ktorý bol zaradený do majetku v roku 2008 v hodnote 100 000,- Sk, - doba používania štyri roky - keď ho k 15.10.2009 predám. Čo s účtovnými odpismi, za aké mesiace roku 2009 ich musím uplatniť ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebovala by som vedieť v akej výške si môžem v roku 2009 uplatniť daňové odpisy zo stroja, ktorý bol zaradený do majetku v roku 2008 v hodnote 100 000,- Sk, - doba používania štyri roky - keď ho k 15.10.2009 predám. Čo s účtovnými odpismi, za aké mesiace roku 2009 ich musím uplatniť ?
    Ďakujem
    Účtovné odpisy budú za obdobie 01-10/2009, a po predaji zostatková cena sa zaúčtuje na 541.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebovala by som vedieť v akej výške si môžem v roku 2009 uplatniť daňové odpisy zo stroja, ktorý bol zaradený do majetku v roku 2008 v hodnote 100 000,- Sk, - doba používania štyri roky - keď ho k 15.10.2009 predám. Čo s účtovnými odpismi, za aké mesiace roku 2009 ich musím uplatniť ?
    Ďakujem
    Účtovné odpisy zaúčtuješ za mesiace 01-10/2009, na daňový odpis už nárok nevzniká, keďže k 31.12.2009 už nebude v majetku firmy.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak je auto kúpené na leasing a leasing sa ukončí 10/2009, účtovne je odpísané. Preradím ho len do vlastníctva firmy a kebyže sa predá napr.v 11/2009, tak na daňový odpis nárok firma má, však? Je to iné ako pri majetku firmy neobstaranom formou fin.prenájmu?

    Jaka3 je offline (nepripojený) Jaka3

    Jaka3
    K tejto problematike by som sa chcela spýtať ešte jednu otázku. Je podľa Vás nevyhnutné účtovať mesačne o odpisoch ak sa účtovná jednotka rozhodla, že účtovné odpisy sa rovnajú daňovým? Pripadá mi to ako zbytočná robota, keď do daňových nákladov sa môžu zahrnúť aj tak len daňové odpisy.

    Odpisy IM pri predaji

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.