Zavrieť

Porady

TWAIN pre ScanExpress A3 USB 1200 Pro

Dostal som ScanExpress A3 USB 1200 Pro. Komentáre k inštalčnému CD nechám bokom.
Potrebujem TWAIN pre tento skener. Niečo ako je Mira Scan pre Benq. Nechcem inštalovať žiaden softvér (ako je napr. odporúčaný Photo expres). Chcem len skenovať podľa svojich potrieb. U mňa to znamená: určiť skenovanú oblasť, druh súboru ako *.bmp, *.jpg a pod., farebnú hĺbku apod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    No ja mám len obyčajný HP scanner a tiež ma večne štval ten náklad nespoľahlivých zbytočností, ktorý inštalačné CD vyložilo do môjho PC pri inštalácii (typické pre HP).

    Tak som všetko zahodil a kúpil som si VueScan. Nakódil to nejaký http://www.hamrick.com a musím povedať že ten chlap snáď fetuje alebo čo.

    Jednoznačne najlepší scanovací soft čo poznám a stále má dobré updaty.
    Má podporu aj pre tvoj canner: http://www.hamrick.com/vuescan/vuescan.htm#mustek
    40 USD stojí za tú kúpu, odporúčam hlavne pokiaľ nescanuješ len tak rekreačne - čo asi nescanuješ podľa toho čo máš za mašinu.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Skenujem veľmi málo. Skener som dostal, lebo majiteľovi (brat) nevyhovuje. Než by som mal čosi platiť, tak sa vrátim k Benq A4. A3 potrebujem možno raz do roka, ale bolo nám ľúto vyhodiť skener. Ak by ho niekto chcel kúpiť nech sa ozve. Je nepoužívaný.
    Pozriem ešte prvý odkaz.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tak som si narýchlo vyskúšal a zarazilo ma, že má na uloženie len tri formáty tif, pdf, jpg. Osobne mi tam chýba bmp. Ale môj CAD program s tif pracuje dobre. S jpg sú problémy.
    Osobne sa v tých formátoch až tak nevyznám. Vraj tif je celkom rovnocenný bmp. Prosím, aký je medzi nimi rozdiel.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    sthruska Pozri príspevok
    Skenujem veľmi málo. Skener som dostal, lebo majiteľovi (brat) nevyhovuje. Než by som mal čosi platiť, tak sa vrátim k Benq A4. A3 potrebujem možno raz do roka, ale bolo nám ľúto vyhodiť skener. Ak by ho niekto chcel kúpiť nech sa ozve. Je nepoužívaný.
    Pozriem ešte prvý odkaz.
    Ja som poskúšal na svojom scanneri kadejaké drivery aj všetky možné softy, ale VueScan je zatiaľ to najlepšie čo som našiel. Nešlo mi len o stabilnú podporu scannera, ale aj o užívateľský komfort pri scanovaní keď mám náhodou viacej toho na scan.

    TWAIN pre ScanExpress A3 USB 1200 Pro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.