Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce - predlžená mat.dovolenka

Vie mi niekto poradiť, ako je to keď chcem zamestnať pracovníčku, ktorá je na predlženej MD na dohodu o vykonaní práce . Môže mať takýto príjem.
Ďakujem
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Podľa nového zákona môže, popri MD môže byť žena aj zamestnaná....
0 0
karča karča

karča je offline (nepripojený) karča

Neviem či ste ma správne pochopili. Dieťa jej má 3,5 roka ona už nepoberá materskú tých cca 4100sk. Je doma a štát za ňu plati odvodyd do piateho roku dieťaťa. Ako je to v tomto prípade?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pozri si tento príspevok :http://www.porada.sk/showpost.php?p=88921&postcount=7
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Somij, toto je mimo témy, ako sa dá prilepiť link len na jeden príspevok? Vopred ďakujem......
MYSLÍM, ŽE MOJA OTÁZKA na prilepenie linku JE MIMO TÉMY,NIE ODPOVEĎ OD SOMIJ.....
Naposledy upravil adam : 24.08.05 at 07:18 Dôvod: Vysetlenie, nech nemýlim druhých.....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie je to mino témy, len sú tam podrobne rozpísané podmienky aj odvody. V tom príspevku je záver "DVP (pre ženu na predĺženej materskej) momentálne môže byť, výška príjmu z dohody momentálne nie je obmedzená, treba len splniť podmienku max 300 hod. u zamestnávateľa ročne. Od 1.9. si treba dať pozor na výšku príjmu kôli zdravotnému poisteniu."

Link na príspevok prilepíš tak, že klikneš pravým tlačidlom na číslo príspevku a dáš kopírovať odkaz.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

adam
Somij, toto je mimo témy, ako sa dá prilepiť link len na jeden príspevok? Vopred ďakujem......
Nemyslela som, že Tvoja odpoveď je mimo témy, ale, že moja otázka je mimo témy... Ďakujem za odpoveď........
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Čiže ak som pochopila správne tak si treba dať pozor na výšku odmeny a počet hodín a môže poberať mamička aj rodič. prispevok? Je na predĺženej RD. Mám pravdu ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Rodičovký príspevok môže dostávať po 3 rokoch veku dieťaťa iba ak je dieťa postihnuté. Matka môže ostať doma na "predĺženej rodičovskej dovolenke" aj pri zdravom dieťati po dovŕšení 3 rokov. Vtedy nemá ale nárok na rodičovský príspevok, ale je dôchodkovo a zdravotne poistená (štátom). V tomto období môže mať dohodu o vykonaní práce. Pre platenie zdravotného poistenia je po 1.9. dôležitá výška príjmu z dohody.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

adam
Nemyslela som, že Tvoja odpoveď je mimo témy, ale, že moja otázka je mimo témy... Ďakujem za odpoveď........
Aha .
0 0
karča karča

karča je offline (nepripojený) karča

Ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Dieťa zo zdr.dôvodov nemôže navštevovať škôlku matka naďalej dostáva RP zatiaľ má schválene do 4 rokov veku dietata. Aj vtedy môže pracovať na dohodu?????????
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, je to ten istý prípad ako rodičovská dovolenka so zdravým dieťaťom do 3 rokov.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ
0 0
bosorky bosorky

bosorky je offline (nepripojený) bosorky

Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás poraďte mi. SZČO chce zamestnať na zastupovanie dovolenky ženu na predĺženej materskej dovolenky. Išlo by o prácu na dohodu. Čo to znamená pre tú ženu? Platí naďalej za ňu odvody štát?

Ďakujem.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím nevie mi niekto poradiť? príspevok 17

ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Štát za ňu platí zdraovtné poistenie, je poistencom štátu podľa §11 ods.9 písm. j) Zákona o ZP (zrejme to má nahlásené v ZP). Takíto poistenci štátu môžu paracovať na ľubovoľnú dohodu a všetky dohody bez ohľadu na prijem sú pre nich vyňatým príjmom, a štát za nich platí stále zdravotné poistenie.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ďakujem
0 0
Zdenka1968 Zdenka1968

Zdenka1968 je offline (nepripojený) Zdenka1968

Prosim Vas, ak matka chce ostat s dietatom doma po 3 rokoch veku do 6 rokov veku, dieta nema zdravotny problem, chodi do skolky plati za nu stat nejake odvody okrem odvodov do ZP? A kam treba nahlasit ze po 3 rokoch veku ostava doma? Podla mna ak dieta chhodi do skoly tak je len dobrovolne nezamestnana nie? Ako je to s platenim a nahlasovanim odvodov potom?
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať