Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva zodpovedného zástupcu na 1 hodinu mesačne

Prosím o pomoc.

Jediný spoločník, štatutár v troch s.r.o. a zároveń aj ich jediný zodpovedný zástupca ( v rámci živnostenského podnikania). Je zamestnaný v dvoch týchto spoločnostiach na polovičný úväzok. Po rozhovore s pracovníčkou inšpektorátu práce je nutné zamestnať ho aspoň na 1 hodinu mesačne aj v tretej. Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mzdarka renca
promont maja Pozri príspevok
Prosím o pomoc.

Jediný spoločník, štatutár v troch s.r.o. a zároveń aj ich jediný zodpovedný zástupca ( v rámci živnostenského podnikania). Je zamestnaný v dvoch týchto spoločnostiach na polovičný úväzok. Po rozhovore s pracovníčkou inšpektorátu práce je nutné zamestnať ho aspoň na 1 hodinu mesačne aj v tretej. Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?
To ho chcete naozaj zamestnanť len na 1 hod. mesačne? Aký chcete dať týždenný úväzok 0,25hod./týždeň? Akú mzdu mu chcete dať?

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
promont maja Pozri príspevok
Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?
Vykaz je o vyske poistneho - dolezite z tohto pohladu teda nie je, kolko hodin pracuje, ale jeho prijem. Z neho sa budu vypocitavat odvody.

Dovolenka: 1 hod. / 5 dni v tyzdni = 0,20 hod. denne. 1 den dovolenky = 0,20 hod. Ak si zoberie tyzden dovolenky, je to 5 x 0,20 hod. = 1 hod.

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja
mzdarka renca Pozri príspevok
To ho chcete naozaj zamestnanť len na 1 hod. mesačne? Aký chcete dať týždenný úväzok 0,25hod./týždeň? Akú mzdu mu chcete dať?
Predstava:
30,00 EUR/1 hodinu, takže mesačne. Neviem, či sa dá v tomto prípade hovoriť o týždennom úväzku ... veru neviem, ale už som mala v ruke takéto zmluvy pripravené právničkou pre iné spoločnosti, ale bolo to už dávnejšie ... ( jej kancelária sa nachádzala vedľa našej, a s radami sme si vypomáhali .. ale už sme sa presťahovali ...). Ako by ste to vyriešili vy, ak už má dva pracovné pomery s polovičným pracovným úväzkom ...?

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mzdarka renca
promont maja Pozri príspevok
Predstava:
30,00 EUR/1 hodinu, takže mesačne. Neviem, či sa dá v tomto prípade hovoriť o týždennom úväzku ... veru neviem, ale už som mala v ruke takéto zmluvy pripravené právničkou pre iné spoločnosti, ale bolo to už dávnejšie ... ( jej kancelária sa nachádzala vedľa našej, a s radami sme si vypomáhali .. ale už sme sa presťahovali ...). Ako by ste to vyriešili vy, ak už má dva pracovné pomery s polovičným pracovným úväzkom ...?
on môže mať aj PP u každého zamestnávateľa na plný úväzok, tu obmedzenie nie je. Do PZ musíš uviesť týždenný úväzok. Ja by som to na tvojom mieste riešila napr. takto a nič neporušíš:
týždenný úväzok 2,5hod./týždeň s tým, že mu budeš denne vykazovať 0,5 hod. práce a tým pádom bude mať klasický nárok na dovolenku. Mzda je v poriadku.

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja
Vďaka za pomoc. Veľmi si to cením. Tento problém ma dosť trápi.

Rozprávala som sa s ním na tú tému ... už dnes má výhrady k tomu, že ak bude chorý, tak bude musieť lekárovi vysvetľovať, prečo chce od neho doklady pre sociálnu poisťovňu dvakrát... . Ale keďže je v poslednom dôsledku správny chlap, tak to nakoniec uzná... .

Pracovná zmluva zodpovedného zástupcu na 1 hodinu mesačne

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.