Zavrieť

Porady

vypoved dana zamestancom

ahojte, viete mi prosím poradiť? zamestnavatel dna 30.09.09 dostal ziadost o ukoncenie prac. pomeru od pracovnika, ktory mu hned odovzdal aj kluce a zverene predmety a od vtedy naprisiel do zamestnania a zatajuje sa pri kazdom nasom telefonate, mal zmluvu na dobu urcitu . Mozem mu dat do ukoncenia prac. pomeru paragraf 67? alebo to mam riesit inym paragrafom? Ma nárok na odstupne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ludka09 Pozri príspevok
    ahojte, viete mi prosím poradiť? zamestnavatel dna 30.09.09 dostal ziadost o ukoncenie prac. pomeru od pracovnika, ktory mu hned odovzdal aj kluce a zverene predmety a od vtedy naprisiel do zamestnania a zatajuje sa pri kazdom nasom telefonate, mal zmluvu na dobu urcitu . Mozem mu dat do ukoncenia prac. pomeru paragraf 67? alebo to mam riesit inym paragrafom? Ma nárok na odstupne?
    Do kedy mal dobu určitú?.......nárok na odstupné nemá

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    do konca tohto roka. A co v prípade ze je niekto na dobu neurcitu ak da sam vypoved ma narok na odstupne? mozem dat do ukoncenia ten paragraf 67?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ludka09 Pozri príspevok
    do konca tohto roka. A co v prípade ze je niekto na dobu neurcitu ak da sam vypoved ma narok na odstupne? mozem dat do ukoncenia ten paragraf 67?
    Ak dal zamestnanec výpoveď dňa 30.9.09, tak mu začína od 1.10.09 plynúť výpovedná doba 2 mesiace, t.z., že PP mu končí dňa 30.11.09.
    Na odstupné je nárok iba v prípade, ak dá výpoveď zamestnávateľ zamestnancovi a to tiež ida v zmysle §63 odst. 1 písm.a)-c).
    Ak zamestnanec nenastúpil do práce, tak mu píšte absenciu a pošlite mu výzvu, aby nastúpil do zamestnania a upozornite ho, že má neospravedlnenú neprítomnosť v práci, a že ak nenastúpi ihneď do práce vo výpovednej dobe ani po vašom upozornení, tak s ním okamžite ukončíte PP za hrubé porušenie pracovnej disciplíny v zmysle § 68.

    Ak ani vy, ani on nemáte záujem o to, aby zotrval v práci, tak sa s ním dohodnite na ukončení PP dohodou v zmysle § 60 ZP.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
    zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    optimistka Pozri príspevok
    ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
    zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok
    § 69 ZP
    (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Nie je to odstupné, ale náhrada mzdy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    optimistka Pozri príspevok
    ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
    zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok
    Pozri § 69 Zákonníka práce

    4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    Rozdiel je ale v tom, že odstupného sa odvody do SP a ZP neplatia a z náhrady mzdy ano.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Dobrý deň, moja známa pracuje v potravinách, dovolím si tvrdiť, že je tam nenormálny bordel. Dostali dodatok k pracovnej zmluve, ktorý "museli" podpísať, v ktorom bola zmena pracovného času na 30 hod. týždenne. Avšak pracujú 40 hod. týždenne a viac. Nadčasové hodiny nemajú zaplatené, nie sú nikde oficiálne registrované ..... a ešte k tomu perlička, každý mesiac im strhávajú zo mzdy "sporenie malé" čo je podľa zamestnávateľa zbierka na pokazené stroje ..... bez komentára.
    Chce dať výpoveď podľa § 67, v ktorej nemusí byť dôvod, ale chce ho uviesť a to v nadväznosti na § 97 ods. 2, môže tak urobiť?
    Problém je v tom, že tie nadčasy nie sú oficiálne nikde registrované .....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kovex Pozri príspevok
    Dobrý deň, moja známa pracuje v potravinách, dovolím si tvrdiť, že je tam nenormálny bordel. Dostali dodatok k pracovnej zmluve, ktorý "museli" podpísať, v ktorom bola zmena pracovného času na 30 hod. týždenne. Avšak pracujú 40 hod. týždenne a viac. Nadčasové hodiny nemajú zaplatené, nie sú nikde oficiálne registrované ..... a ešte k tomu perlička, každý mesiac im strhávajú zo mzdy "sporenie malé" čo je podľa zamestnávateľa zbierka na pokazené stroje ..... bez komentára.
    Chce dať výpoveď podľa § 67, v ktorej nemusí byť dôvod, ale chce ho uviesť a to v nadväznosti na § 97 ods. 2, môže tak urobiť?
    Problém je v tom, že tie nadčasy nie sú oficiálne nikde registrované .....
    § 97 ods. 2 nie je výpovedný dôvod. Ak to vo výpovedi uvedie, výpoveď to nijakým spôsobom neovplyvní. Podľa § 67 môže dať kedykoľvek výpoveď.

    vypoved dana zamestancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.