Zavrieť

Porady

Ťažká cesta ku hviezdam!

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Ahojte,

strašne rád by som sa tu od Vás dočítal, ako úspešne podnikáte a aké všetky úskalia táto cesta mala. Rád by som tak motivoval ostatných, nech vedia, že robia dobre a príde čas odmeny

citát: "kto pracuje nemá čas zarábať peniaze"

Ako sa vraví (preklad z latinčiny) "ťažká cesta ku hviezdam"
Usporiadat
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Pekne si to napísal ...
Takáto téma je fajn, lebo ešte stále máme málo odvahy, ale chuti a nápadov dosť. Tiež rozmýšľam, už celkom vážne, nad svojím podnikaním, avšak najčastejšie sa stretávam s vetami : "To nezvládneš, to Ťa neuživí, si odvážna, ja by som do podnikania nešla, počkaj na dobrú dobu ( a kedy bude tá dobrá ... )....
Svoj "biznis" chcem mať preto, lebo chcem uplatniť vlastné nápady, chcem pracovať aj po 14tej pre seba a svoju rodinu, chcem priniesť na kúsku zeme príjemný prístup v službách, lebo ten zúfalo postrádam skoro všade. Chcem pracovať kľudne mnoho, ale pre dobrú vec a pre pre moju rodinu. Budem s nimi zdieľať neúspechy, ale aj úspechy budú naše.
Všetkým podnikateľom, ktorí robia radi, so srdcom a s tvorivou myšlienkou, držím palce. Prosím, držte aj vy mne, chcem sa medzi vás zaradiť a učiť sa. Možno aj v tejto téme
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cabada Pozri príspevok
Pekne si to napísal ...
Takáto téma je fajn, lebo ešte stále máme málo odvahy, ale chuti a nápadov dosť. Tiež rozmýšľam, už celkom vážne, nad svojím podnikaním, avšak najčastejšie sa stretávam s vetami : "To nezvládneš, to Ťa neuživí, si odvážna, ja by som do podnikania nešla, počkaj na dobrú dobu ( a kedy bude tá dobrá ... )....
Svoj "biznis" chcem mať preto, lebo chcem uplatniť vlastné nápady, chcem pracovať aj po 14tej pre seba a svoju rodinu, chcem priniesť na kúsku zeme príjemný prístup v službách, lebo ten zúfalo postrádam skoro všade. Chcem pracovať kľudne mnoho, ale pre dobrú vec a pre pre moju rodinu. Budem s nimi zdieľať neúspechy, ale aj úspechy budú naše.
Všetkým podnikateľom, ktorí robia radi, so srdcom a s tvorivou myšlienkou, držím palce. Prosím, držte aj vy mne, chcem sa medzi vás zaradiť a učiť sa. Možno aj v tejto téme
Ono je najlepšie sa riadiť vlastným rozhodnutím a nepočúvať druhého .Ja podnikám 18 rokov , počas tejto doby bola doba aj nepriaznivá , ale aj priaznivá pre môj smer podnikania . Už z mojej strany padlo istého času aj skoro rozhodnutie , že skončím a to nebola ani kríza .....ale prišla chvíľa , že som si povedala ..ako dobre že som to nezavesila na klinec.
Pritom mám rodinnú firmu a podnikanie nás stále živý .

Takže držím palce a želám správne rozhodnutie .
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Dík za povzbudivé slová
V čom si tak krásne dlho a zrejme i úspešne, keď vás to uživí, vydržala podnikať ?
Ja si chcem otvoriť kaviarničku. Hoci mojím snom je rodinný penzion, kde sa ľudia budú radi vracať. Tak som si povedala, že začnem pričuchávať v menšom a o desať rokov otvorím aj ten rodinný penzion
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Dievčatá, ďakujem za príspevky do tejto témy. Hneď ako som si to prečítal som sa pousmial a pripomenulo mi to moje začiatky (ktoré vlastne ešte pokračujú).

Určite sa nenechajte ovplyvniť nikým, pretože to v spoločnosti už funguje od dávnych čias, že nám vravia ,,to nedokážeš!"

Viete o tom, že sršeň podľa výskumov nemôže lietať? Je to tak! Je príliš veľký a má malé krídla. Nuž ale nik mu to nepovedal a on to nerieši
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tengi Pozri príspevok
Dievčatá, ďakujem za príspevky do tejto témy. Hneď ako som si to prečítal som sa pousmial a pripomenulo mi to moje začiatky (ktoré vlastne ešte pokračujú).

Určite sa nenechajte ovplyvniť nikým, pretože to v spoločnosti už funguje od dávnych čias, že nám vravia ,,to nedokážeš!"

Viete o tom, že sršeň podľa výskumov nemôže lietať? Je to tak! Je príliš veľký a má malé krídla. Nuž ale nik mu to nepovedal a on to nerieši
S Tebou tu dnes zasvietilo slnko. Cesta ku hviezdam bude asi podobná, ako ku šťastiu.

Aj mňa dnes stretlo šťastie, povedalo uhni, a odkráčalo ďalej...
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
To je dobré !! Normálne som sa schuti zasmiala.
Asi sa tu stretlo pár fajn ľudí
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
Aj ja zase čakám, že sa to šťastie unaví a sadne aj na sprostého ako som ja
0 0
nathallie nathallie

nathallie je offline (nepripojený) nathallie

Ahojte, tak ja momentalne pracujem na otvoreni kaviarnicky (50 m2, cca 8 stolov), a tiez rozmyslam nad otazkami podnikania ... ale verim si, treba skusit, ved podnikanie je o riskovani ... neskusis, nikdy sa nedozvies, ci by to islo ... Mne to ide zatial pomaly, som myslela, ze otvorim uz v septembri, ale vsetko je take pomale, ze budem rada, ak otvorim do konca roka :P
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
nathallie Pozri príspevok
Ahojte, tak ja momentalne pracujem na otvoreni kaviarnicky (50 m2, cca 8 stolov), a tiez rozmyslam nad otazkami podnikania ... ale verim si, treba skusit, ved podnikanie je o riskovani ... neskusis, nikdy sa nedozvies, ci by to islo ... Mne to ide zatial pomaly, som myslela, ze otvorim uz v septembri, ale vsetko je take pomale, ze budem rada, ak otvorim do konca roka :P
Ahoj,
máš podobné "problémy" ako ja, tiež pripravujem tento typ prevádzky - menšiu kaviareň. Držím prsty, ozvi sa ako sa Ti darí. Ja sa tiež ozvem, momentálne som v štádiu hľadania priestorov, žiadosti o príspevok od UP atď.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
vmsux Pozri príspevok
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
Dík za tieto slová tiež som toho názoru, že teraz nie je zlý čas, práve naopak. Mnohí sa "boja" a v tme sa lepšie zasvieti
V čom spočíva úspech prevádzky ? Poradíš mi základné veci ? Ja teda už nejakú predstavu mám, píšem tu o nej, ale čo ma v tejto téme zaujíma je aj rada od skúsenejších podnikateľov. Nechcem tvoje know how, len nejaké rady do základu podniku. Dííík
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

cabada Pozri príspevok
Dík za tieto slová tiež som toho názoru, že teraz nie je zlý čas, práve naopak. Mnohí sa "boja" a v tme sa lepšie zasvieti
V čom spočíva úspech prevádzky ? Poradíš mi základné veci ? Ja teda už nejakú predstavu mám, píšem tu o nej, ale čo ma v tejto téme zaujíma je aj rada od skúsenejších podnikateľov. Nechcem tvoje know how, len nejaké rady do základu podniku. Dííík
My podnikame v oblasti konzultacnych sluzieb pre zahranicnych klientov. To je cinnost, kde nie su velke naklady, ale treba sa naucit vela zakonov a pravidiel. Uspech tkvie napr aj v tom, ze pracujeme pomerne rychlo a na kazdy mail odpovedame do 24 hodin, co na Slovensku riedko byva.
Ale hlavne sme nasli medzeru na trhu, to je velmi dolezite. Je pomerne vela veci a podnikatelskych aktivit, ktore na Slovensku stale chybaju a kto prvy pride, ten bude mat uspech.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
vmsux Pozri príspevok
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
Prečítala som si, že podnikáš v poskytovaní konzultácií zahraničným klientom. Rada by som tomu uverila. Ale je možné, že si len spoločník, či konateľ. A konzultanti sú ....
Ja osobne by som mala na Teba prosbu a to jedinú. Odpoveď na moje otázky. V akej fáze je teraz hospodárska kríza? A čo všetko, okrem nezamestnanosti, zadĺženosti, skrachovaných firiem ...etc. rastie? Teda okrem zdravého sebavedomia?
Ak bude všetko rásť, potom je dosť možné, že porastie aj podnikanie.
Ale ja nemám pocit, a pesimista nie som, že Tvoje tvrdenie mnou vyznačené má čo i len minimálnu logiku a argumentačnú silu. Ale ver, rada sa nechám poučiť, a príjemne prekvapiť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vmsux Pozri príspevok
Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
A nebude to len gramatická chyba? Ked uz vsetko porastie.....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kukučka Pozri príspevok
A nebude to len gramatická chyba? Ked uz vsetko porastie.....
Kukulienka, asi nebude, lebo píše zároveň,
...už teraz, teda včul, keď tá kríza je a ešte bude ....možno aj narastať.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ? Kedy udrie ? Myslím si, že bežný občan ju pocíti až o pár rokov.

BTW, minule som parkoval so svojím fiatíkom a vedla mna to dal chlapik cca 25rocný s porsche. Casu bolo málo, ale fakt rád by som sa ho opýtal odkial na to vzal ? Myslíte si, že sa dá čistou a čstnou prácou/podnikaním zarobiť v takom mladom veku ? Odkial vobec vzal kapitál na rozbeh biznisu ? Ved mne nechceli pozicat trapnych 5000eur. Ak by som chcel poriadnu firmu s marketingom, tak minimalne 30 000eur. Este stale som nedosiel na to, že kde sa točia poriadne prachy... Pozeram, skumam, ucim sa, ale zatial stale neviem ako zarobit tolko aby somsi mohol kupit vilu, jachtu a auta za 5 melonov. No staci sa prejst autom cez mesto a vsade same audiny, hammery, porsche a podobne autíčka. Boli v niečom lepší než iní, alebo len idú mimo zákona ? Alebo ako to je ?
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Dantess Pozri príspevok
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ? Kedy udrie ? Myslím si, že bežný občan ju pocíti až o pár rokov.

BTW, minule som parkoval so svojím fiatíkom a vedla mna to dal chlapik cca 25rocný s porsche. Casu bolo málo, ale fakt rád by som sa ho opýtal odkial na to vzal ? Myslíte si, že sa dá čistou a čstnou prácou/podnikaním zarobiť v takom mladom veku ? Odkial vobec vzal kapitál na rozbeh biznisu ? Ved mne nechceli pozicat trapnych 5000eur. Ak by som chcel poriadnu firmu s marketingom, tak minimalne 30 000eur. Este stale som nedosiel na to, že kde sa točia poriadne prachy... Pozeram, skumam, ucim sa, ale zatial stale neviem ako zarobit tolko aby somsi mohol kupit vilu, jachtu a auta za 5 melonov. No staci sa prejst autom cez mesto a vsade same audiny, hammery, porsche a podobne autíčka. Boli v niečom lepší než iní, alebo len idú mimo zákona ? Alebo ako to je ?
Presne tak .. nebude to poctivou prácou. Tiež som parkovala s naším rodinným fiatom pred supermarketom a videla to, čo Ty
Nerieš to, rieš svoj život. Toto je nenormálne a neviem, čo sa s tým dá robiť, je to hodne nespravodlivé, ale zaoberať sa tým ma oberá o veľa energie. Ja energiu potrebujem pre svoju prácu, deti, rodinu ..
Ak by si sa veľmi chcel naučiť ako si zarobiť na to, čo píšeš, skús sa ho nabudúce opýtať, možno Ťa vezme do "biznisu".

Alebo sa poďme venovať tomu, čo som od začiatku hľadala v tejto téme : ako podnikať poctivo a úspešne, ako prekonať úskalia podnikania a ako sa vzájomne podporiť v podnikaní ..
Alebo som zle pochopila ?
Ja by som Vám už rada napísala ako mi to ide, ale som v začiatkoch, preto som chcela od vás čítať o podnikaní, čo prekonávate, čo sa vydarilo ...
Zatiaľ Vás aspoň poteším prianím pekného piatkového večera
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
cabada Pozri príspevok
Presne tak .. nebude to poctivou prácou. Tiež som parkovala s naším rodinným fiatom pred supermarketom a videla to, čo Ty
Nerieš to, rieš svoj život. Toto je nenormálne a neviem, čo sa s tým dá robiť, je to hodne nespravodlivé, ale zaoberať sa tým ma oberá o veľa energie. Ja energiu potrebujem pre svoju prácu, deti, rodinu ..
Ak by si sa veľmi chcel naučiť ako si zarobiť na to, čo píšeš, skús sa ho nabudúce opýtať, možno Ťa vezme do "biznisu".

Alebo sa poďme venovať tomu, čo som od začiatku hľadala v tejto téme : ako podnikať poctivo a úspešne, ako prekonať úskalia podnikania a ako sa vzájomne podporiť v podnikaní ..
Alebo som zle pochopila ?
Ja by som Vám už rada napísala ako mi to ide, ale som v začiatkoch, preto som chcela od vás čítať o podnikaní, čo prekonávate, čo sa vydarilo ...
Zatiaľ Vás aspoň poteším prianím pekného piatkového večera
Mne osobne to ide veľmi ťažko. Teda v skratke, máme s priatelkou masážny salón, v BA. Vybavt všetky papiere a všetko trvalo cca 3mesiace (naštastie hygienička bola skvela žena, ktora nam to dost ulahcila). Dali sme do marketinguobrovske peniaze a moc nevidíme ich návratnosť. Vedel som, že to bude ťažké, ale dúfal som, že už po tolkých mesiacoch fungovania budeme niekde vyššie, než sme teraz. Ale nerad sa vyhovaram, alebo vyplakavam, takže hlavu hore a treba bojovať. Ak sa to nerozbehne, tak guľka do hlavy to istí
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dantess Pozri príspevok
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ?
Kríza=downsizing. Pri krízach dochádza k redukciam v zamestnanosti. Menej ludi ma viac prace a tí čo zostanú, musia makať aj za tých čo prepustili. A že to parádne funguje!
Takže "šóry" budú ešte väčšie, lebo tych par pokladníčok bude mať ešte viac práce.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
duves Pozri príspevok
Kríza=downsizing. Pri krízach dochádza k redukciam v zamestnanosti. Menej ludi ma viac prace a tí čo zostanú, musia makať aj za tých čo prepustili. A že to parádne funguje!
Takže "šóry" budú ešte väčšie, lebo tych par pokladníčok bude mať ešte viac práce.
ja som to myslel ale tak, že su velke rady nie preto že je malo pokladnicok, ale vela nakupujucich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať