Zavrieť

Porady

vysokoskolske vzdelanie

Ja by som mala otazku, ak sa zamestnanec vo verejnej sprave chodi na VS ma narok na postup v platobnej triede? je to v nejakom zakone osetrene??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    fcelicka Pozri príspevok
    Ja by som mala otazku, ak sa zamestnanec vo verejnej sprave chodi na VS ma narok na postup v platobnej triede? je to v nejakom zakone osetrene??
    nárok na vyššiu platovú triedu až po úspešnom ukončení VŠ a samozrejme je podstatná pracovná činnosť, ktorú vykonáva.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    fcelicka Pozri príspevok
    je to mzdova uctovnicka, ukoncene stredoskolske vzdelanie, v triede 8
    aká náhoda, aj ja som mzdárka, tiež študujem a som v 8.triede, po ukončení štúdia 1.stupňa budem mať nárok na 9.triedu a po ukončení štúdia 2.stupňa budem mať nárok na 10.-11. triedu.

    ak ju chcete dať aj napriek tomu do 9. triedy, treba si to ošetriť vo vnútornom predpise.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ešte doplním, ak jej chcete dať vyšší funkčný plat, tak to môžete riešiť osobným ohodnotením, ktoré môže byť v max. výške 100% 8tr.12stupňa.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    Poprosím, ak ekonómka-učtovníčka obce je zaradená v 8 tr. a študuje 3 semester na VS, môžeme ju preradiť do 9tr.? Ďakujem.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    marco04 Pozri príspevok
    Poprosím, ak ekonómka-učtovníčka obce je zaradená v 8 tr. a študuje 3 semester na VS, môžeme ju preradiť do 9tr.? Ďakujem.
    Pozri si zákon 39/2009, ktorý novelizuje zákon 553/2003 a to konkrétne §5 odst. 9. Ošetrite si to vo vnútornom predpise.

    § 5
    Platové triedy a zaraďovanie
    zamestnancov do platových tried




    (9) Zamestnávateľ môže zaradiť zamestnanca, ktorý dosiahol úplné stredné vzdelanie, do 9. platovej triedy len vtedy, ak má podľa druhu práce vykonávať pracovnú činnosť zaradenú v katalógu do tejto platovej triedy a spĺňa osobitný kvalifikačný predpoklad podľa osobitného predpisu<SUP>8)</SUP> ustanovený na jej vykonávanie.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    Ďakujem, naša mzdárka, povedala, že nemá nárok hoci robí práce v 9 tr. rozpočtovanie a financovanie a tento rok ešte bude robiť konsolidáciu. Tak teraz neviem.

    vysokoskolske vzdelanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.