Zavrieť

Porady

Pocet odprac.dni

Ahojte! Poradi mi niekto kolko dni mam napisat do mesacneho vykazu ked v mesiaci bolo 22 pracovnych dni a 1 sviatok a zamestnanec nemal dovolenku? 23 ci 22 pocet odpracovaných dni? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majenka21
    Ahojte! Poradi mi niekto kolko dni mam napisat do mesacneho vykazu ked v mesiaci bolo 22 pracovnych dni a 1 sviatok a zamestnanec nemal dovolenku? 23 ci 22 pocet odpracovaných dni? dakujem
    No, ak ten sviatok nepracoval, tak 22 dni

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    To závisí aj od toho ako je odmeňovaný. §122 odst. 3 ZP hovorí, že ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, sviatok sa považuje za odpracovaný deň - vo výkaze by malo byť 23 dní. Môže to upravovať ešte kolektívna zmluva v organizácii.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maňaska
    To závisí aj od toho ako je odmeňovaný. §122 odst. 3 ZP hovorí, že ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, sviatok sa považuje za odpracovaný deň - vo výkaze by malo byť 23 dní. Môže to upravovať ešte kolektívna zmluva v organizácii.
    Ano, pri odmenovani mesacnou mzdou sa pocita ako odpracovany|ma ho zaplateny akoby pracoval|, ale sviatok sa vykazuje osve.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Ľuba
    Ak je to výkaz pre poisťovne a zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou tak 23.
    Vo výkazoch pre poisťovne sa uvádzajú kalendárne dni - nie pracovné

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Maňaska
    Vo výkazoch pre poisťovne sa uvádzajú kalendárne dni - nie pracovné
    Jasné, beriem späť moju predošlú odpoveď.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Opäť dobrá téma. Súhlasím s odpoveďou, no zaskočilo ma, či správne robím ja. Pri odmeňovaní mesačnou mzdou nevykazujem sviatok osobitne, ale píšem do odpracovaných hodín hodiny z pracovného kalendára kde je fond pracovného času vrátane platených sviatkov, napr. v mesiaci august je fond 184 hodín /22 pracovných dní + 1 sviatok. Je to správne keď pri odpracovaní celého mesiaca uvediem za odpracované hodiny 184?
    Viera

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Je to v poriadku, keďźe u mesačne odmeňovaných sa sviatok považuje za odpracovaný čas (ak nie je inak dohodnuté v kolektívnej zmluve).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.